Minimalismus v praxi: jak interiér nepřekombinovat

Minimalismus v praxi: jak interiér nepřekombinovat

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léčivé vlastnosti Mrtvého moře jsou známé již od Starověku. Na jeho březích bývaly budovány lázně a jeho prameny údajně navštívil i sám král Herodes či egyptská královna Kleopatra, která věřila v omlazující účinky bahenních zábalů. V čem ovšem spočívá unikátnost tohoto jezera, které se rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem?

Fakta o Mrtvém moři

Mrtvé moře je nejníže odkryté místo na světě a jak již bylo zmíněno, nachází se mezi hranicemi Jordánska a Izraele, 420 metrů pod hladinou oceánu. Jeho délka je 75 kilometrů a rozloha přes 1000 kilometrů čtverečních. Mrtvé moře se mu přezdívá díky vysoké salinitě, která znemožňuje existenci vodních tvorů. Pro lidi je ovšem Mrtvé moře přímo zázračné.

Je totiž nejbohatším zdrojem minerálů a stopových prvků, které jsou obsaženy ve vodě a v minerálním bahně. Jeho vysoký obsah iontů sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku i bromu je vhodný při léčbě nervového systému, revma, artritidy a kožních onemocnění a kloktání slané vody zase pomáhá při léčbě nachlazení a angíny.

Bahno v Mrtvém moři poté detoxikuje a zbavuje pokožku odumřelých částic. Taktéž zrychluje krevní oběh a lymfatický systém, odvodňuje a okysličuje organismus. Má regenerační vliv na pokožku a zabraňuje vypadávání vlasů. Proto je často přidáváno do kosmetiky a výrobky obsahující minerály z Mrtvého moře jsou blahořečeny všude na světě.

Vyráběny jsou jak produkty pro péči o tělo a obličej, ale také kosmetika na vlasy, a to v nespočtu provedeních. Při péči o pokožku je ovšem důležité vybrat si kvalitního výrobce kosmetiky, který se na minerály z Mrtvého moře zaměřuje.

Za nás můžeme doporučit kosmetiku NevO Dead Sea SPA. Ta se zaměřuje nejen na péči o pleť, pokožku a vlasy, ale má taktéž speciální kosmetiku pro muže. Ženy si poté mohou vybrat z tělových scrubů, másel, šamponů a mnoho dalších kosmetických výrobků. Vše je možné objednat online na webových stránkách NevO Dead Sea SPA, kde jsou nabízeny i zvýhodněné balíčky.

Kosmetiku s minerály z Mrtvého moře ocení i jedinci trpící akné, pro které je ideální balíček obsahující mj. hluboko čistící bahenní masku. Ta výborně vyčistí pleť a odstraňuje nadbytečnou mastnotu. Bahno na sebe totiž váže veškeré nečistoty z pokožky, vytáhne černé tečky a stahuje póry, čímž zanechává pleť rozjasněnou, vyčištěnou, pružnou, nemastnou a hebkou na dotek.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: