Minerály z Mrtvého moře jsou zázračné na pleť i vlasy

Minerály z Mrtvého moře jsou zázračné na pleť i vlasy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léčebné, zkrášlující a omlazující účinky soli a bahna z Mrtvého moře jsou známy po celá staletí. Mrtvé moře je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, patří mezi nejslanější jezera na světě a z jeho vody a bahna na dně se vyrábí kosmetika, která má na pokožku, tělo i vlasy doslova blahodárné účinky. Pokud ji doma ještě nemáte, je na čase udělat ji čestné místo na vaší poličce v koupelně.

Věděli jste, že voda v Mrtvém moři je až desetkrát slanější než například v moři Středozemním? Nedokážou v ní přežít žádní živočichové, avšak lidem pobyt v něm prospívá. Toho si byli dobře vědomi už lidé ve starověku. Římané i Izraelité na jeho březích budovali lázně pro léčebné i rekreační účely a využívali jak vodu, tak bahno. Traduje se, že i samotný král Herodés na jeho březích rád pobýval. Pokud zrovna nemáte možnost vypravit se k Mrtvému moři a vyzkoušet si jeho působení na vlastní kůži, nezoufejte. Jeho blahodárné účinky můžete využít ši v pohodlí domova díky kosmetice s přídavkem soli nebo bahna.

Drahocenná kombinace minerálů

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, jako je hořčík, vápník a draslík. Z toho ale obsahuje 12 minerálů a stopových prvků, které nenajdete v žádném jiném moři. Sůl z Mrtvého moře má koncentrovanější podíl minerálů, bahno se tvořilo na dně tisíce let. To všechno dohromady stojí za věhlasnými léčivými a kosmetickými účinky. „Přípravky s vysokým obsahem minerálů dodají pokožce nezbytnou výživu a posilují imunitu kožních buněk. Jsou vynikajícími prostředky proti stárnutí, omlazují a zpevňují pokožku, pomáhají při akné, ekzémech, redukují vrásky i stařecké skvrny. Jsou ideální pro intenzivní péči při léčení problémů pleti,“ říká Kateřina Ludvíková z kosmetiky s obsahem drahocenných minerálů z Mrtvého moře NevO Dead Sea SPA. „Kosmetika obohacená o složky z Mrtvého moře najde využití i pro zdraví v oblasti anti-aging. Díky vysokému obsahu minerálů obnovuje buněčný metabolismus a regeneruje buněčnou strukturu pokožky. Může proto pomoct i v boji proti vráskám a ztrátě vlhkosti v pokožce.“

Jak začít?

Začít můžete mýdlem. Mýdla obecně sice kůži vysušují, výrobci ale kombinují bahno se zvláčňujícími oleji, takže po použití je pokožka pročištěná a zklidněná, ovšem nikoliv vysušená. Přísady z Mrtvého moře – sůl i bahno – se přidávají také do různé koupelové kosmetiky, ať jsou to peelingy nebo sprchové gely. Všechny tyto produkty vám prokrví, vyčistí a revitalizují pokožku. Poté můžete přistoupit k pleťové a vlasové kosmetice.

Nejen na pleť, ale i pro zdraví

Sůl z Mrtvého moře je efektivní i jako lék na problémy s pohybovým ústrojím. Jeho bahno pomáhá pacientům s revmatem, po úrazech, s bolestmi svalů a kloubů. Nanáší se přímo na bolavé místo a nechá se působit. Bolest se díky působení minerálů obvykle zmírní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: