Máte suché vlasy? Vyhněte se těmto častým chybám

Máte suché vlasy? Vyhněte se těmto častým chybám

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vaše vlasy poslední dobou ztrácejí pevnost, pružnost a lesk a nápadně začínají připomínat nezkrotný chemlon? Příčin může být spousta, od vnitřních až po ty vnější. Takové vlasy pak nevypadají zdravě, objem do nich dostanete jen stěží a o slušivém účesu, který drží tvar, si můžete nechat jen zdát. Co za přesušenými kadeřemi vězí a jak jim nevědomky přestat ještě více škodit?

Důvodů může být více. Někdy mazové žlázky umístěné v pokožce hlavy reagují sníženou produkcí na delší období stresu a psychické nepohody, jindy za bídný stav naší kštice může drastická dieta a nedostatek vitaminů a minerálů. Zavinit to mohou i hormonální změny. Hormonální nerovnováha je v určitém období našeho života přirozená, jako třeba v pubertě, těhotenství nebo v menopauze. Výkyv v hormonální hladině mohou také zapříčinit některé léky nebo prožité trauma. Ve většině případů za tím ale stojí špatná nebo nedostatečná péče o vlasy, tedy to, jak se o vlasy staráte a jak s nimi zacházíte. Negativně se na kvalitě naší hřívy podepisuje příliš časté mytí, foukání horkým vzduchem i nešetrné barvení. Důležitou roli hraje také kvalitní vlasová kosmetika, která vám může pomoci napáchané škody napravit.

Slovo odborníka

„Často se u svých zákaznic setkávám s dotazem, jak nejlépe pomoci suchým vlasům a jejich neutěšený stav napravit. Klíčem je hydratace,“ vysvětluje Renáta Gacková, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle. „Hlavním problémem suchých vlasů bývá nedostatečná vlhkost a poréznost vlasu – to znamená nerovný, šupinatý povrch s mnoha trhlinkami. Pro navrácení zdravého vzhledu je zapotřebí udělat dvě věci – obnovit chybějící hydrolipidový ochranný film a zacelit povrchovou strukturu vlasů,“ pokračuje Gacková. „Doporučuji proto kosmetiku, která vlasy nezatíží nadbytkem chemie pro takové efekty jako uhlazení a lesk, ale vsadit raději na tu pečující s výživnými složkami. Komplexní řada Double Effect obsahuje nezbytný keratin. Vlasy jsou tvořené z plných 90 % právě keratinem. Je to nejsilnější protein v lidském těle, který je základní složkou vlasů a také zdrojem jejich života a síly,“ radí Gacková.

Vlasová tabu

Vlasy zbytečně nevystavujte situacím, při kterých mohou snadno přijít k úhoně. Začněte tím, že je nebudete mýt příliš často. Agresivně je tak zbavujete kožního mazu, fungujícího jako přirozená ochranná bariéra. Při mytí používejte spíše vlažnou než horkou vodu. Vlasy po umytí jemně osušte ručníkem z kvalitního savého materiálu. Namísto drhnutí raději přebytečnou vodu absorbujte jemnými přítlaky ručníku. Omezte fénování horkým vzduchem a také žehlení a kulmování vlasů. Zbavte se kartáčů a hřebenům s ostrými kovovými či plastovými zuby a investujte do těch s přírodními štětinami nebo z jiných přírodních materiálů. Jsou k pokožce hlavy šetrnější a zbytečně ji nedráždí. Ba naopak, masírují ji a tím zlepšují její prokrvení a cirkulaci živin.

Zvláště v létě a zimě nevystavujte vlasy slunci ani na mráz bez ochrany. K vodě nebo na pláž si do tašky vždy přibalte klobouk a vlasovou kosmetiku s UV faktorem. Rozhodně je lepší dehydrataci předcházet než řešit její následky. Suchým a hrubým vlasům prospívají také oleje, nejlépe za studena lisované. Velkou oblibu si získávají bio oleje, které pocházejí z ekologického zemědělství. Zakoupíte je v každé prodejně zdravé výživy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: