Máte starosti s pronájmem bytu? Víme, jak na to!

Máte starosti s pronájmem bytu? Víme, jak na to!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Správa a údržba nemovitostí, účetnictví a problémoví nájemníci jsou zlým snem každého majitele nemovitosti. Ne vždy je ale nutné, aby vám starosti spojené s pronájmem bytů přerostly přes hlavu. V České republice kvůli tomu vznikla úplně nová služba na realitním trhu.

Ať už vlastníte dům, byt nebo celý bytový komplex, je logické, že vaším cílem je zajistit naplnění nemovitosti spolehlivými nájemníky. Realita je však často jiná. Správa nemovitosti s sebou totiž nese spoustu starostí, od vybírání nájemného přes opravy až po vyúčtování služeb. A pokud navíc toto úsilí nenese kýžené ovoce a investice se nevracejí dle očekávání, je pouze logické, že se nemovitost stává břemenem, nikoli příjemným způsobem výdělku.

Komplexní správa nemovitosti

Nejen českým klientům je v současné době přístupná služba komplexní správy nemovitosti, a to i vlastníkům byť jen jedné jediné bytové jednotky. „Správa nemovitostí mi přijde jako výborný nápad, ušetří starosti a vždy se na ni můžete spolehnout. S rodinou máme zkušenosti s agenturou Bohemian Estates a jsme nadmíru spokojeni.“, dělí se o své zkušenosti majitel nemovitosti v Praze Petr Plachý. Realitní agentura Bohemian Estates International fungovala od roku 2006 v oblasti nemovitostí pro zahraniční investory, nyní však své působení rozšiřuje i na české klienty. Vlastníci nemovitostí tak mohou přenechat všechny úkony spojené s provozováním nemovitosti profesionálům. V rámci služby je monitoring nájemních smluv, minimalizaci nevýnosných období, právní optimalizaci veškerých smluv, výběr nájemného, přebírání a následné předávání nemovitosti, komunikaci s nájemci, zajištění plateb a vyúčtování za energie a služby, zpracování pošty a plateb a technickou údržbu. Nonstop linka pro nájemce v případě naléhavých událostí je samozřejmostí. Za příplatek je dále k dispozici účetní a daňové poradenství, hypoteční služby, pojištění, právní servis a další. Vlastníci nemovitostí se tak nemusí starat prakticky o nic.

Návratnost nákladů

Mezi časté obavy spojené s komplexní správnou nemovitostí třetí stranou patří vysoké náklady. Průzkumy však ukazují, že díky zkušenostem a odborným znalostem realitních kanceláří dosahuje průměrná obsazenost až 96 %, a tak jsou výdaje za správu nemovitosti nejen pokryty, ale navíc se zvyšuje i zisk. „Za tu dobu, co využívám služby správy nemovitosti, už byla jednou změna nájemníků. Byt ale zůstal volný pouhé dva dny, ztráta tedy byla víceméně nulová.“, dodává pan Plachý. Pokud byste byli na vážkách, zda tuto službu využít, společnost nabízí bezplatné tříměsíční období pro nové klienty. Sami se tak přesvědčíte o kvalitě, a zda se vám investice do správy nemovitosti vyplatí.

Z dlouhodobého hlediska vlastníci nemovitostí však ocení zejména investici bez starostí. Tímto řešením totiž odpadají problémy zejména s údržbou a nájemníky neplatiči.

Přehlednost

Příjemným zpestřením je pro klienty taktéž online systém evidující podrobné vyúčtování a obsahující veškeré informace o nemovitosti. Vlastník má tedy vše potřebné pohromadě a vše je tak pro něj snadno dostupné.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: