Manuál dokonalého hostitele letních party s grilováním

Manuál dokonalého hostitele letních party s grilováním

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Předpovědi počasí nám dlouhodobě slibují vedra, kdy teploty budou atakovat nejméně třicítku. Letní sezóna je neodmyslitelně spjatá s venkovním posezením, dobrým jídlem, pitím, veselím a rodinou či přáteli. Pokud chcete uspořádat nezapomenutelný zahradní večírek s pohoštěním z grilu, inspirujte se našimi tipy. Zábava a zážitky pro hosty jsou zaručeny!

Grilování je v dnešní hektické době oblíbeným způsobem trávení volného času během letní sezóny. Je to chvíle, kdy se můžeme vyvléct ze závratného pracovního tempa, na chvíli se zastavit a s rodinou či přáteli si užít chvíle pohody, slunečného počasí a jedinečných gastronomických zážitků. Grilování je jako způsob přípravy pokrmů velmi oblíbené na celém světě. Nezaměnitelná chuť masa z grilu, při jehož přípravě se používá minimální množství tuku, zláká i příznivce lehčího stravování. Grilovací party pod širým nebem je vždy příjemnou událostí, na kterou se zvaní těší, ale pokud chcete uspořádat opravdu skvělý večírek, bude to chtít originální nápad. Nechte pracovat mozkové závity a buďte kreativní!

Tematická party

Nezůstaňte pouze u dobrého jídla, pití a volné zábavy, ale plánované sešlosti vymyslete téma, které vám je blízké. S dostatečným předstihem hosty vybavte instrukcemi, v čem mají přijít vystrojení, a sami si jako hostitel dejte tu práci, že připravíte tematické dekorace, prostírání i občerstvení. Party ve stylu Divokého západu, havajská, retro, hollywoodská, filmová… fantazii se meze nekladou a je to jen na vás, co si pro hosty připravíte.

Kvalitní příprava dělá mistra

Několik dní předem vyzkoušejte funkčnost grilu, očistěte jej a nakupte dostatečné množství paliva. Týden před samotnou party zajistěte dostatečný počet talířů, příborů a ubrousků. Zatímco lahve s pitím můžeme pořídit dopředu, potraviny jako maso, uzeniny, sýry a pečivo se vyplatí nakoupit čerstvé těsně před akcí. Libovolné dipy, omáčky a ochucená másla připravte večer před party a dejte je na noc uležet do lednice.

Den D

Pár hodin před příchodem prvních hostů začněte s výzdobou místa. Rozestavte skládací zahradní nábytek, zajistěte dostatek míst a můžete zařídit i chill out zónu s relaxačními vaky. Myslete také na dekorace, které budou po setmění velmi efektní a pomohou vytvořit příjemnou atmosféru. Použijte lampionky, osvětlovací řetězy, nafukovací balonky, papírové stuhy a girlandy a v případě tematické party nezapomeňte ani na dekorativní předměty. Nutností je také příjemná hudba jako kulisa. Den či dva předem na zahradě postavte přístřešek, který hosty ochrání před případnou nepřízní počasí. Nastříhejte si hliníkovou folii a připravte si k ruce grilovací nářadí.

 

Pro hosty výslužka

Pestrou nabídku krabiček na výslužky má přední tuzemský prodejce obalových materiálů Paketo.cz. V nabídce najdete velmi praktické krabičky vhodné pro bezpečný přenos pokrmů. Díky jejich konstrukci a pevnému materiálu budou uložené grilované dobroty v bezpečí. Pokud bude téma vaší party specifické, můžete si krabičky nechat graficky potisknout vlastním motivem či fotografií v digitální kvalitě. Tisknout je možné už od malého počtu kusů na všechny druhy vlnitých lepenek, hladké lepenky i na grafické papíry.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: