Letošní Vánoce ovládnou světlé barvy, jaké zvolit dekorace?

Letošní Vánoce ovládnou světlé barvy, jaké zvolit dekorace?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zatímco dříve jsme znali všeho všudy dvě vánoční barevné kombinace, a to modro-stříbrnou a červeno-zlatou, v posledních letech se ke slovu dostávají i neotřelé nápadité barvy. Vánoce jednoduše podléhají designovým trendům a volnou ruku tak mají všichni, kdo se nebojí trochu experimentovat. Jaká barva bude dominovat o letošních svátcích? A jak ji lze zkombinovat ve výzdobě?

 

Bílá barva, ta je podle aktuálních trendů barvou letošních Vánoc. Snad možná z toho důvodu, že symbolizuje čistotu, nevinnost a v neposlední řadě světlo. Věci, které letos potřebujeme více než kdy dříve. Bílá barva zároveň rozjasňuje a zvětšuje prostor a říká se, že pomáhá k přemýšlení.

 

Bílou barvu má však spoustu lidí spojeno i s chladem a pocitem neútulnosti, a to hlavně tehdy, pokud ji zvolíme v nesprávném odstínu nebo ji nešťastně nakombinujeme. Obecně jí nesvědčí velké kontrasty a v prostoru se nevyjímá vždy dobře, je-li z velké části doplněna sytými barvami, jako je červená, fialová nebo vínová. Odborníci ji proto radí kombinovat s jemnými pastelovými barvami a se zemitými barvami.

 

Není se však třeba bát toho, že byl výsledek nevýrazný a mdlý, takto sladěné dekorace interiér rozjasní a zároveň zútulní. Prostor letos dostanou i přírodní materiály a hlavním tématem je udržitelnost. Pro materiál na vánoční dekorace se tak vydejte hlavně do přírody a poohlédněte se po větvičkách jehličnanů, šiškách či březové kůře.

 

Na adventních věncích se bude kromě jiného nádherně vyjímat i svazek skořice nebo například celý badyán. Dekoraci můžete vylepšit i o přírodní stuhy, které celé dílo podtrhnou. Nezapomeňte také na jmelí, které by touto dobou již mělo být k sehnání.

 

Příjemnou atmosféru pomohou dotvořit i po domácku vyrobené svícny, ke kterým můžete využít například staré zavařovací sklenice. Využijte nasbírané větvičky a stužky, případně můžete zkusit na sklenici něco namalovat pomocí umělého sněhu. K připevnění dekorací využijte měděné drátky nebo tavnou pistoli, kterou seženete například v obchodech pro kreativce Idea Creative.

 

A budete-li letos pořizovat nová světýlka do oken, zainvestujte do těch s teplým žlutým světlem, které harmonicky vyváží světlou dekoraci v interiéru. Krásně se budou také vyjímat dekorace ze světlého dřeva a třeba dáte letos šanci i typickým starým slaměným ozdobám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: