Letní úklid hravě a bez stresu

Letní úklid hravě a bez stresu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se o velkém úklidu obydlí většinou hovoří ve spojitosti s jarem, neméně ideální dobou je i léto. Jedná se totiž o dobu dovolených, před kterou má stejně většina z nás tendence byt vysmýčit. Sezonní úklid vás však nemusí nutně děsit, s našimi tipy ho totiž zvládnete bez úhony.

První dobře míněnou radou je zvládnout úklid pokud možno najednou a ne po večerech v pracovním týdnu. Při druhé variantě totiž existuje daleko větší pravděpodobnost, že jednotlivé práce budete odbývat a posouvat na jiný den. A hlavně se ošidíte o ten pocit dobře odvedené práce, jako když se pokusíte vše zvládnout během víkendu. A přestože se vám do úklidu možná nechce investovat drahocenný volný čas, garantujeme, že v závěru za tuto variantu budete ještě rádi. Pokud navíc zapojíte celou rodinu, šance, že vše stihnete během jednoho sobotního odpoledne, se mnohonásobně zvyšují.

Další zlaté pravidlo, které je třeba ctít, je uklízet od shora dolů. Začínejte stropy a smýčením pavučin, pokračujte okny a poté až nábytkem a podlahou. Před samotným úklidem však doporučujeme zbavit se všeho nepotřebného. Dejte si načas a buďte nekompromisní. Staré oblečení, tašky, igelitky, elektronika apod., to vše musí pryč. Pokud i tak zjistíte, že nemáte na věci dostatek prostoru, popřemýšlejte o úložných krabicích, které jsou skvělým řešením, jak získat nějaký ten metr čtvereční navíc. Designové krabice, které budou ladit s interiérem, naleznete kupříkladu na internetových stránkách Paketo.cz, předního výrobce krabic a obalových materiálů nejen v České republice. Chytrým řešením k získání většího prostoru je vytvoření polic v úrovni horních futer dveří, čímž v místnosti získáte úložný prostor, a pokud vkusně zvolíte materiál, pokoj se stane mnohem útulnějším.

Pořadí úklidu místností by poté mělo být následovné. Nejprve začněte ložnicí, pokračujte obývacím pokojem, poté se přesuňte do kuchyně, následně do chodeb a celý proces uzavřete toaletou a koupelnou, kde dost pravděpodobně budete mýt větší regály a vylívat špinavou vodu a bylo by tak nepraktické uklidit je hned zpočátku.

Zároveň nezapomínejte ani na prostory za radiátory, vnitřek lednice, spíž, police na kuchyňské nádobí, matrace, peřiny a přikrývky.  Doporučujeme také veškeré ošacení vyndat ze skříní a ujistit se, že do vaší domácnosti nezavítali moli.

Úklidem se hlavně nestresujte a vytvořte si takové podmínky, které vám budou vyhovovat. Pokud rádi uklízíte sami, pošlete ostatní obyvatele domácnosti na jeden den na výlet, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a úklid si užívejte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: