Letní radovánky ohrožují kvalitu vlasů. Jak je chránit?

Letní radovánky ohrožují kvalitu vlasů. Jak je chránit?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vrátili jste se z odpočinkové dovolené, ale vaše vlasy jako by z přívalu nové energie vůbec nic neabsorbovaly? Na vině může být hned několik faktorů, které se během letních měsíců podepisují na kvalitě vlasů nejvíce. A paradoxně jsou to právě ty faktory, které na létu tolik milujeme – slunce, teplé klima a slaná voda.

Málokdo by se však dobrovolně vyhýbal všem letním radovánkám, jen aby udržel své vlasy v bezpečí. Proto je důležité zajistit své kštici adekvátní péči alespoň po návratu domů z tropických krajin, nejlepší je však začít ještě s předstihem. Jak na to?

S péčí začněte už u vody

Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným, u vlasů to totiž platí zrovna tak. Budete-li na dovolené respektovat základní pravidla a vlasy ještě více zbytečně nezatěžovat, budete mít s následnou péčí a regenerací mnohem méně starostí. S přípravou fází navíc nestrávíte více než pár minut denně, nemusíte se tedy bát, že by vás tato vlasová údržba okradla o drahocenný čas na pláži. „Stejně jako chráníme pokožku těla opalovacími krémy s UV filtry, stejně tak bychom měli pečovat i o své vlasy a pokožku hlavy. Před odchodem na pláž je proto stěžejní vlasy ošetřit ochranným sprejem a následně je mírně stáhnout do volného copu či drdolu. Po namočení je však záhodno vlasy naopak rozpustit a nechat přirozeně uschnout, aby nedocházelo k jejich nadměrnému lámání a krepatění,“ radí odbornice na vlasovou péči Renata Gacková z distributorské společnosti kadeřnických potřeb PULS Praha.

Návrat do normálu

Zplihlé vlasy bez lesku a života vám už tak těžký návrat do reality příliš neusnadní. Bezprostředně po návratu se proto soustřeďte na dostatečné zavodnění organismu, které kromě dodržování pitného režimu doplňte o hydratační vlasové produkty. Použít můžete klasické šampony i kondicionéry s příměsí olejů, výborným pomocníkem vám však navíc budou pečující masky, zábaly či bezoplachová tonika. „Svým klientkám doporučuji v letních měsících používat speciální kúru zvanou Diamond Drop od značky Nouvelle, která zabraňuje tvorbě roztřepených konečků a zároveň vlasům navrací jejich přirozený lesk a vitalitu. Díky unikátnímu složení obsahující olej z čajovníku dodává vlasům jemnost, extrakt z bavlníku zase působí jako antioxidant a nabízí tak ochranu proti vnějším nepříznivým vlivům,“ radí Gacková. Aby se však vlasy měly možnost samy přirozeně zregenerovat, je důležité je zbytečně nezatěžovat vysokými teplotami. Proto se po několik nadcházejících týdnů pokuste vyvarovat nadměrnému fénování a raději nechávejte vlasy samovolně proschnout. Na žehlení či natáčení vlasů pomocí kulmy raději zcela zapomeňte, neobejdete-li se však bez podobných úprav, vždy používejte ochranná séra, která negativní účinky tepla alespoň částečně eliminují.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: