Letní prázdniny jsou v plném proudu. Jak zabavit děti, když vy musíte pracovat?

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Jak zabavit děti, když vy musíte pracovat?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

První týden letních prázdnin je za námi a dalších sedm před námi. A přestože máte možná již naplánovanou společnou dovolenou, dva měsíce jsou velmi dlouhá doba na to, abyste své děti každý den dokázali zabavit. Proto pro vás máme několik tipů na aktivity, které vaše potomky zaměstnají ve chvílích, kdy vy musíte pracovat.

Prázdniny u příbuzných

Babičky, tetičky, strýcové a nejrůznější vzdálení příbuzní málokdy vídají vaše děti během školního roku. O to spíše, pokud pocházejí z jiných končin České republiky. Léto je tak ideální doba na nějaké to rodinné sbližování. Pokud to tedy situace jen trochu dovoluje, vůbec se nerozpakujte dětem zabalit kufry a poslat je na pár dnů k příbuzným. Ti to vydrží a vy tak budete mít čas na své pracovní povinnosti alespoň pár dnů v roce.

Velký letní úklid

Na nějaké velké cídění není většinou přes školní rok čas, ani nálada. Pokud jsou tak již vaše děti dostatečně velké, naplánujte jim třeba na dva dny v pracovním týdnu úklid domácnosti či vaření. Můžete je například motivovat i finanční odměnou nebo je za odměnu o víkendu vzít do kina či na výlet.

Sebevzdělávání

Zatímco dříve jsme letní prázdniny vnímali jako kompletní odpočinek od školy, dnešní doba je již trochu jiná a i na prvním stupni mají děti seznam úkolů či četby, kterou by měly během prázdnin stihnout. Hned na počátku července se tak ujistěte, že mají potomci k dispozici veškeré podklady a s ohledem na naplánovanou dovolenou jim vytvořte harmonogram školních aktivit. Budete tak mít jistotu, že nedělají žádnou neplechu a zároveň se nestane, že budete vše dohánět poslední týden v srpnu.

Příměstské tábory

Příměstské tábory jsou ideální volbou pro pracující rodiče. Fungují tak, že děti ráno na určené místo odvedete a odpoledne si je v předem stanovenou dobu zase přivedete domů. O děti je přes den postaráno, mají program a jsou aktivní. Zároveň je na příměstských táborech i postaráno o jídlo, děti si najdou nové kamarády a přitom je máte večer unavené doma.

Příměstské tábory pořádá ve městech Beroun a Kladno i kreativní platforma Idea Creative. Děti si s odborným dohledem užijí týden plný vyrábění, her, výletů a zábavy a v ceně je zahrnut kompletní servis včetně obědů, svačin, pitného režimu, materiálů na tvoření, vstupů atd. Jelikož jsou termíny kapacitně limitované, je všem dětem věnován maximální a individuální přístup. V kladenské pobočce Idea Creative je v současnosti volný termín 24.8. – 28.8.  a v berounské pobočce jsou k dispozici termíny 17.8. – 21.8. a 24.8. – 28.8.

Program příměstského tábora od Idea Creative je zároveň tvořen s ohledem na věk dětí a s ohledem na jejich zkušenosti s tvořením. Jako rodiče se tak nemusíte bát, že by byl zrovna váš potomek pozadu nebo by nevěděl, jak se společných aktivit zúčastnit. Podrobné informace najdete na webu Idea Creative, kde jsou uvedené i kontaktní údaje v případě, že byste měli nějaké dotazy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: