Do léta daleko, rozptylte náladu v pracovním kolektivu dobrodružným teambuildingem

Do léta daleko, rozptylte náladu v pracovním kolektivu dobrodružným teambuildingem

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nálada v pracovním kolektivu je v zimě spíše rozpačitá. Vánoční svátky a zimní dovolená, kterou si spousta lidí vybírá, je v nenávratnu a do letních dovolených ještě daleko. Podpořit motivaci zaměstnanců hned zkraje nového roku je přitom důležitá pro produktivitu týmu a celkovou prosperitu firmy. Co takhle vytrhnout zaměstnance z letargie a uspořádat teambuilding, který jim vlije energii do žil? Zábavná hra TEPfactor jim pomůže osvojit si důležité techniky spolupráce a otestovat jejich limity zábavnou formou. Inspirací pro vznik byla slavná pevnost Boyard.

Je jedno, jestli jste velká korporátní firma, nebo menší rodinný podnik. Nečekejte na okamžik, až bude méně práce nebo vhodnější finanční situace. Dobře zorganizovaný teambuilding může výrazně zlepšit vztahy na pracovišti a také zefektivnit pracovní výkon. Jaký význam teambuilding pro firmu vlastně má, jak přistoupit k jeho organizaci a jak se “nezbláznit” z nepřeberné nabídky možností?

Tajuplná jeskyně TEPfactor skrývá poklad

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Pro organizaci jakékoliv podnikové akce to platí dvojnásobně. Ať už budete vybírat menu pro velkou skupinu nebo například týmovou aktivitu, vždy se nejde někdo, komu se nezavděčíte. Tak to prostě je a je lepší se nad tím povznést. I ti největší kritici si nakonec najdou na akci alespoň něco pozitivního. Kromě zábavy a dobrého jídla by měla mít firemní akce i přidanou hodnotu. Pokud své zaměstnance vezmete třeba do restaurace, určitě tím ušetříte nějaký čas a peníze, ale o fungování týmu toho příliš nezjistíte. Určete si, co je pro vás priorita. Velké oblibě se těší týmové hry a sportovní aktivity. Jedním z nejoblíbenějších míst pro podnikové akce je právě TEPfactor, který svými dvaceti pěti úkoly ukrytými v tajemné jeskyni dokonale prověří týmovou spolupráci.

Co tím můžete jako zaměstnavatel získat?

Každý ví, že když se do práce těšíme, odvedeme mnohem lepší výkon. Zaměstnavatelům teambuilding nabízí netradiční pohled na jednotlivé zaměstnance, ale především zpětnou vazbu na fungování týmu. Snadno lze odhalit týmové hráče, individualisty i slabá místa v kolektivu.  Zaměstnanci pak své šéfy vnímají pozitivněji, ať už pro to, že pro ně něco udělali, nebo že si udělali čas, poznat své podřízené z jiného úhlu pohledu. To splňuje i zábavní park TEPfactor na Slapech nedaleko Prahy, který byl vybudován podle legendární pevnosti Boyard. Během hry v TEPfactoru si musíte pomáhat, jinak nemáte šanci úkoly splnit. Nejslabší článek je tu zároveň ten nejsilnější, a přestože může být přístup každého jednotlivce k plnění úkolů rozdílný, vždy je nutné, aby se dohodl celý tým.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: