Léčbě chronické dermatitidy významně napomáhá detoxikace organismu a úprava jídelníčku

Léčbě chronické dermatitidy významně napomáhá detoxikace organismu a úprava jídelníčku

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

K projevům chronické dermatitidy neboli vracejícího se zánětu kůže patří šupinkovatění a olupování postižených partií, zarudnutí, otok, zesílení kožního pokryvu, vznik skvrn a časté svědění. Jsou natolik rozšířené, že se s nimi v nějaké formě setkal každý člověk. Nevyhýbá se ani dětem. U šťastnějších jedinců se vyskytne vyrážka, která sama odezní, avšak podle statistik se u stále většího procenta pacientů potíže vracejí a dále znepříjemňují běžný život.

U všech zánětů kůže, ať už jde o atopický ekzém, seboroickou či periorální dermatitidu, lupénku, kopřivku nebo alergický kontaktní ekzém, najdeme společný prvek. Tím je poškození kožních buněk, jejich struktur a nedostatečná produkce potřebných proteinů, lipidů a dalších látek. Jak vysvětluje Mgr. Marie Vilánková: „Následkem poškození ochranné kožní bariéry vzniká rohovějící dlaždicový epitel, který se vrství. Jde v podstatě o hromadění nefunkčních buněk, jež už neprodukují potřebné látky. Kůže je tedy navenek suchá, drsná, popraskaná, olupuje se a je na dotyk citlivá.“ Ke stavbě ochranné epidermální bariéry jsou důležité proteiny jako keratin a filagrin, k zajištění nepropustnosti toxických látek a alergenů z vnějšího prostředí je třeba posílit obranyschopnost kůže dodáním lipidů, například ceramidů a mastných kyselin. „Velmi dobře fungují i další pomocné látky jako kyselina mléčná, urea a citráty. Pomáhají stabilizovat příznivou mikroflóru,“ dodává Vilánková.

Řízená vnitřní očista organismu – C.I.C. metoda

K znovuobnovení přirozené ochranné bariéry kůže a odeznění potíží je třeba nastartovat správnou činnost lymfatického systému. Právě lymfatický systém totiž zajišťuje odvod toxinů z kůže. Není součástí oběhové soustavy, tvoří jednosměrnou dráhu z mezibuněčných prostor do krve. Skrze lymfu se odvádí vysokomolekulární látky, pro které je stěna kapilár nepropustná, proto je nepostradatelným pomocníkem v situaci, kdy se toxiny „vrazí“ do kůže. S pročištěním organismu efektivně pomáhá metoda kontrolované vnitřní očisty, jež je postavena na propracovaném systému doplňků stravy na přírodní bázi.

„Při opakovaných zánětech kůže je klíčová detoxikace lymfatického systému. Na tu je určen přípravek Lymfatex s obsahem kozince a dalších bylinných extraktů,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodní detoxikační medicíny Joalis. „Dále je důležité pročistit slezinu, největší lymfatickou uzlinu, zodpovědnou za filtraci lymfy a imunitní procesy. Na to je určen přípravek VelienDren. V neposlední řadě je třeba zaměřit se na imunitní řízení plic pomocí RespiDrenu, který ovlivňuje tok krve a proudění lymfy. Při nesprávném fungování plic tekutiny ve tkáních stagnují,“ doplňuje Kocurová.

Obohaťte jídelníček o důležité vitaminy a látky

Právě jídelníček je klíčovým faktorem, který zásadním způsobem ovlivňuje vznik a průběh zánětlivých kožních onemocnění. Konzumací vhodných potravin a doplňků stravy můžete výrazně urychlit a usnadnit průběh léčby, stejně jako si můžete uškodit, pokud bude strava bohatá na neprospěšné potraviny. V rámci přírodní terapie nasaďte komplex vitaminů B, jež jsou potřebné pro zdravou kůži a správný krevní oběh. Vitamin E zmírňuje svědění a suchost kůže, zinek podporuje hojení a imunitní funkci a esenciální mastné kyseliny obsažené například v pupalkovém oleji podporují tvorbu mazu. Naopak se vyhýbejte mléčným výrobkům, bílé mouce, nezdravým tukům, smaženým jídlům a průmyslově zpracovaným potravinám. Lékaři také ze své praxe doporučují nasadit alespoň na měsíc bezlepkovou dietu. Po měsíci zkuste opět zařadit potraviny s obsahem lepku a pozorujte případné změny. Bezlepková dieta je častým léčebný prostředkem téměř u všech forem dermatitid a vykazuje dobré výsledky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: