Kusové koberce pomohou zútulnit interiér na Vánoce, jak je vybrat?

Kusové koberce pomohou zútulnit interiér na Vánoce, jak je vybrat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jak si na Vánoce zútulnit interiér v současnosti řeší skoro každý z nás. Samozřejmostí je vánočně laděná dekorace a osvětlení. Sázkou na jistotu jsou však v tomto ohledu kusové koberce, které ale kromě estetické funkce navíc zlepšují akustiku v místnosti, tlumí hluk a lze je snadno udržovat či s nimi dle libosti hýbat.

Podle čeho koberce vybírat?

Při výběru koberce se výběr řídí podle toho, kam bude koberec umístěn a jaká je v dané místnosti malba. Barva je totiž rozhodujícím kritériem, ovlivňuje náladu a vzhled celého pokoje. Tmavé barvy a výrazné vzory prostor opticky zmenšují a zútulňují, barvy světlé prostor opticky zvětšují a nechávají vyniknout solitérnímu nábytku. Koberec je zároveň vhodné sladit spolu se závěsy a potahy sedacího nábytku.

Veselé vzory a teplé barvy, jako je červená oranžová nebo žlutá, je vhodné volit například do dětského pokoje. „Co se týče koberců do dětského pokoje, v nabídce máme desítky chlapeckých, dívčích i neutrálních motivů. Ty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je kupříkladu polyamid, tudíž jsou odolné vůči prošlapání a zašpinění. Vezmeme-li v potaz, že koberec je v dětském pokoji především hrací plocha, jsou tyto vlastnosti naprosto nezbytné,“ říká odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend Renáta Stuchlíková.

Naopak do obývacího pokoje nebo ložnice je lepší vybírat světlé krémové barvy, které místnost projasní a zútulní. Nejvíce žádané jsou poté rozměry 120×170 cm, nabídka společnosti Koberce Trend je ovšem mnohem pestřejší. K dostání jsou kusové koberce, a to jak čtvercové a obdélníkové, tak i kulaté a oválné. Tvar a rozměr doporučujeme zvolit podle velikosti místnosti a uspořádání nábytku. V případě obývacího pokoje se koberec hodí nejlépe před sedací soupravu, v ložnici je zase ideální volbou k manželské posteli.

Druh a hustota vlákna

Nutné je kromě barvy zohlednit i druh a hustotu použitého vlákna. Obecně platí, že čím vyšší je počet vláken na metr čtvereční, tím je vyšší odolnost proti oděru. Mezi nejpoužívanější materiály patří bezpochyby polyamid, polypropylen a polyester, které mají výborné antistatické vlastnosti, a jsou vhodné pro alergiky, taktéž drží tvar.

Zároveň je vhodné i dobře promyslet, jak moc je místnost, ve které koberec bude, zatěžovaná. Kusové koberce s delším vlasem jsou vhodnější například do ložnice, koberce s vlasem krátkým lze naopak použít i na více frekventovaná místa, jako je kuchyně, obývací pokoj či chodba. Hitem letošních Vánoc jsou také kusové koberce Shaggy, které se vyznačují vysokou hustotou a délkou vlasu a jsou proto velmi příjemné na dotek. Tvoří tak centrum odpočívací zóny a na e-shopu Koberce Trend jsou k dostání v pestré škále barev.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: