Kusové koberce oživí každý interiér, jak je vybírat?

Kusové koberce oživí každý interiér, jak je vybírat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chtěli byste na léto pozměnit atmosféru v interiéru nebo potřebujete jen oživit jednotlivé místnosti? Ideální volbou jsou kusové koberce, které dokážou zázraky. Při jejich správném výběru totiž můžete obydlí zútulnit či dokonce zastínit některé nedokonalosti.

Kusové koberce jsou tak již roky běžnou součástí většiny moderních interiérů. Lze s nimi docílit změny celkového vzhledu a vtisknout prostorám nový rozměr. Zároveň působí esteticky a útulně a spolu s doplňky dotváří jedinečný charakter místnosti. Kusové koberce jsou ale i praktické, zlepšují totiž akustické i tepelné vlastnosti interiéru, chrání podlahu před opotřebením a zpříjemňují chůzi.

Při výběru kusového koberce je nejprve třeba orientovat se podle toho, kam jej chcete umístit. To vám napoví o materiálu a způsobu výroby koberce, který byste měli volit, ale taktéž o rozměrech. Velikost koberce je třeba přizpůsobit nejen místnosti, ale také rozmístění nábytku. Před samotnou koupí si tedy doma změřte minimální a maximální možné rozměry, ve kterých se při výběru můžete pohybovat. Chcete-li koberec umístit do více zatěžované místnosti, jako je například kuchyň, pátrejte po speciálních kusových kobercích, které jsou odolné proti vodě a lze je vodou i čistit. Ty nabízí mj. i mezinárodně působící obchodní řetězec Koberce Trend.

Co se týče tvaru kusových koberců, většinou jsou k dostání obdélníky nejrůznějších velikostí, seženete ovšem i čtverce a koberce kulaté, které se nejvíce hodí právě ke kulatým stolům. Zajímat by vás měl i druh použitého vlákna, což se odráží zejména na ceně a samozřejmě i kvalitě koberce. Mezi koberce levnější se obecně řadí koberce z umělého vlákna, naopak koberce z přírodních materiálů jako vlna či hedvábí jsou podstatně dražší.

Co se týče vzhledu koberce, zde neexistuje žádný univerzální rádce, podle kterého byste se měli řídit. Každému se líbí něco jiného a na každého bude konkrétní koberec působit jinak. Existuje však pár rad, kterých se můžete držet. Tak například, koberec by měl ladit nejen s interiérem celkově, ale hlavně s ostatními textiliemi a sedací soupravou. Tyto tři atributy by měly být v podobných odstínech a nenásilně doplňovat malbu místnosti. Obecně je lepší vyvarovat se složitých vzorů na kobercích, které je těžší zkombinovat. Syté barvy patří do obývacího či dětského pokoje, jemnější odstíny naopak najdou uplatnění v ložnici a předsíni.

Při nákupu kusových koberců doporučujeme zaměřit se na prodejce, kteří mají s tímto sortimentem nějaké zkušenosti. Mezi ně patří i již zmiňovaná společnost Koberce Trend, která k dnešnímu dni provozuje 63 maloobchodních prodejen. Pestrou nabídku nejen kusových koberců si ale můžete prohlédnout i online na e-shopu společnosti, kde aktuálně probíhá letní výprodej a některé kousky jsou zlevněné až o 60 %.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: