Kreativní využití najdou i korkové špunty. Vyrobte si z nich nástěnku

Kreativní využití najdou i korkové špunty. Vyrobte si z nich nástěnku

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zátky od vína nebo sektu mohou dobře posloužit i jako kreativní materiál pro vznik plastického obrazu s praktickým využitím. Korkové špunty můžete využít třeba ty, které se u vás časem nastřádají, koupit si je nebo si je opatřit třeba ve vinotéce.

Namísto toho, abychom si užívali přírody v rozpuku, slunečného počasí, výletů a procházek, máme před sebou dlouhé dny a týdne plné chladných teplot a občasných dešťů. Jak se rozptýlit od nepřízně počasí a zároveň si čekání na to pravé jaro zkrátit smysluplným způsobem? Pusťte se do kreativního tvoření a vyrobte si vlastními silami a s pomocí fantazie něco jedinečného.

Do výroby kreativní nástěnky můžete zapojit i další z populárních trendů, a to jsou transferové obrázky. „Transferové obrázky si zamilujete a budete z jejich konečného efektu nadšeni. V nabídce našeho e-shopu máme širokou nabídku transferových obrázků, které se aplikují různými, zato vždy jednoduchými způsoby,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, v rámci které provozuje i kamenné obchůdky s výtvarnými a kutilskými potřebami v Plzni, Berouně a Kladně.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, inspirace o nové příspěvky. V nabídce našeho e-shopu pro kreativce a kutily Koralky-dekorace.cz máme širokou nabídku transferových obrázků. Práci s nimi si zamilujete a z konečného efektu budete nadšení. Mezi nejoblíbenější patří transferové obrázky, které se dají aplikovat na celou řadu povrchů, měkkých i pevných,“ říká Pachmanová.

DIY tip: Korková nástěnka

Co budete na výrobu netradičního obrazu s praktickou funkcí potřebovat? Je to hlavně rámeček, lepidlo, štětec, háčky, transferové obrázky, korkové zátky od vína a akrylové či křídové barvy. Rámeček rozeberte, vyndejte (plexi)sklo a zadní stěnu si nechte, tu budete potřebovat. Tmavší barvou pečlivě natřete samotný rám a nechte důkladně zaschnout. Zadní stěnu vnitřku rámečku natřete matnou světlou barvou, která bude sloužit jako podklad.

Vystříhejte si transferové obrázky a rozložte je podle toho, jak si je budete přát rozmístit. Pomalu a opatrně je přeneste na podklad silným opakovaným přejížděním tupým předmětem (například pravítkem). Dbejte na to, aby se vám obrázek při přenosu neposunul. Na samotný konec stáhněte ochrannou folii. Pokračujte postupným skládáním a přilepováním zátek k podkladu – doporučujeme složit si vše nejprve nanečisto. Do spodních zátek zašroubujte háčky, na které si budete moc zavěšovat drobné předměty. Neotřelá korková nástěnka, která bude zároveň fungovat i jako unikátní designový prvek v domácnosti, je na světě!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: