Kreativní dárek pod stromeček, který dětem nezevšední

Kreativní dárek pod stromeček, který dětem nezevšední

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky se kvapem blíží. Abychom se vyhnuli nervovému vypětí při shánění dárků na poslední chvíli, měli bychom začít pomalu přemýšlet, čím potěšíme naše ratolesti. Při honu na Ježíška se vyhněte hračkám, které po chvilce omrzí a skončí pohozené v koutě. Poradíme, jaké dárky vybrat, aby děti nejen potěšily, ale také podpořily jejich osobnostní rozvoj.

První adventní neděle je téměř za dveřmi a to znamená jediné – nejkouzelnější svátky v roce jsou opět tady. Rozzářené dětské oči a nefalšované potěšení z rozbalování dárků, které pod nazdobeným stromečkem nechal tajemný Ježíšek, rodiče motivují k tomu, aby vystrojili sváteční atmosféru jaksepatří. A jaké by to byly Vánoce bez dárků? Vyhněte se letos nákupům na poslední chvíli. Zběsilé obrážení obchodů za pět minut dvanáct má za následek nervy nadranc, uštvaný výraz ve tváři a často bohužel i nesmyslné utrácení za nepotřebné věci koupené ze zoufalství jen proto, že jste letos včasnou přípravu na svátky podcenili.

Stop dárkům bez fantazie

Rodiče mají většinou tendenci kupovat hračky, které si děti vyhlédnou v sugestivních reklamách. Velmi populární jsou motivy atraktivních superhrdinů z amerických filmů a seriálů. Ty pak můžete pořídit prakticky ve všech podobách – na oblečení, jako školní výbavu, tematickou hračku, hru či knížku. Ačkoliv se může zdát, že koupí podobného komerčního artiklu splníte vašemu dítěti nejtajnější přání, je to jen zdánlivý efekt. O co se takové hračky zdají lákavější, o to rychleji omrzí a upadnou v zapomnění, jelikož budou brzy nahrazeny hračkami s motivy nového, senzačnějšího hrdiny…

Vsaďte raději na osvědčenou, nicméně nestárnoucí klasiku. Legendární hračky založené na principu, jenž byl vyzkoušen mnoha generacemi před vámi, zafungují stoprocentně. Vyberte tu, která v sobě skrývá přidanou hodnotu a vaše dítě něco učí. Jsou hračky, které podporují všestranný rozvoj dětské osobnosti a umožní posouvat hranice dovedností dopředu. Kreativní hračky dovedou dítě zabavit tak, že se pohrouží do své fantazie a o volném odpoledni výjimečně neskončí s očima přilepenýma na televizní obrazovce nebo monitoru počítače. Naučí je plnohodnotně si hrát, a navíc jim pomohou pilovat zručnost a tvořivost. Může se jednat o různé tvarovací hmoty, modelíny, kreativní stavebnice a jiné materiály, z nichž tvůrčím procesem vznikají ojedinělá díla.

„Skvělým tipem na vánoční dárek pro malé šikuly je Think Doh, první silikonová hmota na světě, která neztvrdne, ani když se ponechá dlouho na vzduchu. Měkkost hmoty se nemění, ať je teplo nebo zima,“ říká Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti LowLands. „Silikonová hmota je netoxická a nejenže nešpiní a nemastí, ale nezůstává na rukou dítěte ani na nábytku či stole. Proto ji milují i maminky, které místo náročného úklidu mohou věnovat čas svým ratolestem.“ Děti si s touto hmotou mohou vytvořit, co je napadne. Díky možnosti opakovaného použití si mohou užívat tvořivé zábavy neomezeně. Pokud si budou chtít originální dílko uchovat, je možné jej zapéct v troubě.

Pozor na škodlivé padělky

U dětských hraček by mělo jít na prvním místě o zdravotní nezávadnost a bezpečí, proto odborníci doporučují kupovat originální hračky od autorizovaného prodejce. Varují před levnými náhražkami, pocházejícími většinou z masového čínského dovozu. Nejde přitom jen o zdraví, ale i o kvalitu. Zvláště na různých tržištích jsou k vidění na první pohled k nerozeznání podobné alternativy. Na druhý pohled, tedy při samotném hraní, se ukáže jejich kvalita, lépe řečeno nekvalita. Kreativní zábava se může stát noční můrou, když hotová díla nedrží tvar a hmota se přichytává všude možně, jen ne tam, kde by měla.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: