Jak koupit levnou nemovitost? Určete si kritéria a zvolte chytrou strategii

Jak koupit levnou nemovitost? Určete si kritéria a zvolte chytrou strategii

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nezáleží na tom, jestli poptáváte nemovitost pro vlastní potřebu, anebo jste realitní investor a hledáte výhodné příležitosti. Levné nemovitosti hledají zkrátka všichni. O to těžší je v této soutěži obstát. Dobrých realit za výhodnou cenu je jako šafránu. A když už se taková nemovitost objeví, dlouho se zpravidla v nabídce neohřeje, a proto je důležité být v řadě první. Poradíme vám způsoby, jak pořídit byt či dům za výhodnou cenu a zároveň přitom neslevit ze svých představ.

Upřednostněte telefonický kontakt

Abyste se k levné nemovitosti dostali jako první, doporučujeme nastavit si hlídacího psa. Stačí si zvolit základní parametry, a jakmile se taková nemovitost na serveru objeví, přijde vám upozornění.

„Na inzeráty doporučuji reagovat telefonicky, pokud je číslo na majitele nebo realitního makléře uvedeno. Když zavoláte, máte větší pravděpodobnost, že se hned domluvíte na termínu prohlídky. Ne každý má totiž mailovou aplikaci v telefonu a chodí mu upozornění, a ne každý odpovídá na došlé zprávy hned. Pokud pošlete mail, zařadíte se nejspíše do pořadníku a možná dostanete odpověď ve smyslu Děkuji za zájem, v tuto chvíli je mnoho zájemců o prohlídku před vámi – pokud se s nikým nedomluvím, budu vás kontaktovat. Po telefonu se také můžete doptat na všechny detaily, které nejsou v inzerátu uvedeny,“ říká Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kancelář Domov Reality, která se specializuje na oblast Prahy, Berounska a středních Čech.

Nastavte si priority a usměrněte svoje sny

Do ceny nemovitostí vstupuje velká spousta faktorů, které si často ani nemusíme uvědomovat. „Stává se, že kupující koupí zbytečně drahý byt jen proto, že si ho nevhodně vybral. Možná jen neuměl vyhodnotit, že se k němu váže zbytečnost, bez které by se ve výsledku obešel, která ale ovšem zásadně mění cenu směrem nahoru. Stejně spokojení byste přitom mohli být i v mnohem levnější bytě. Proto se určitě vyplatí poradit se o vašich představách a potřebách se zkušeným realitním odborníkem, který vám může pomoct nastavit si priority a usměrnit vaše představy. Například balkon či terasa cenu nemovitosti zásadně zvyšují a přitom to pro vás nemusí být nezbytný atribut, protože jezdíte každý víkend na chatu. Často se také více vyplatí koupit starší byt a zrekonstruovat si ho z vlastních prostředků než si připlatit za ten zrekonstruovaný,“ vysvětluje Jakub Kindl.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: