Koupě nemovitosti výhodně a bez rizika

Koupě nemovitosti výhodně a bez rizika

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě bytu či domu pro vlastní potřeby je komplikovaný a zdlouhavý proces, při kterém na nezkušeného kupujícího číhá řada potenciálních nástrah. Štěstí přeje připraveným, proto minimálně polovina úspěchu spočívá v dostatečné informovanosti o tom, co vás čeká. Chcete-li však mít úplnou jistotu, že se vám podaří správně investovat, obraťte se na erudované odborníky.

Koupě nemovitosti je bezpečný způsob, jak uložit a zhodnotit finanční prostředky. Pro to, abyste koupili nemovitost, není nutné topit se v penězích a nevědět, co s nimi. Pokud máte stabilní příjmy nebo jen něco našetřeno, lze optimální kombinací vlastních prostředků a cizích zdrojů pořídit vlastní byt. Ceny bytů pořád rostou, je tedy logické, že co koupíte teď, se v budoucnu jen zhodnotí. Aby byla tato investice dlouhodobě výnosná, je zásadní výběr vhodného bytu nebo domu.

Jenže jak vybrat ten správný a umět posoudit jeho pořizovací cenu? Jak se vyhnout skrytým právním a technickým vadám? A kde vůbec zajímavé nabídky hledat? Je spousta otázek, které běží hlavou každého, kdo se poprvé chystá kupovat nemovitost.

Výběr kvalitního odborníka je klíčový

Prvním krokem, který řada zájemců o koupi reality podnikne, je, že se obrátí na služby realitního makléře. „V případě bytu či domu se jedná o investici mnohdy na celý život. Je tedy na místě obezřetnost a pečlivé zvažování dílčích kroků. Důkladně si promyslete, koho si zvolíte za partnera a poradce. Každá chyba vás později může přijít velmi draho,“ říká Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která vznikla jako protipól k zavedené praxi realitních kanceláří. Filozofií této služby je zájem kupujícího na prvním místě, proto neupřednostňují nabídky žádné realitní kanceláře, ale pouze klientův zájem.

„Jednání každého makléře či realitní kanceláře je motivováno snahou rychle prodat a brzy si tak sáhnout na zajímavou provizi ze zprostředkování obchodu. V jejich zájmu proto často bývá celý proces nákupu urychlit i za cenu úmyslného zatajení právních či technických vad,“ vysvětluje Lebeda. Realitní makléř se měsíčně může setkat s desítkami klientů, k nimž nemá žádný osobní vztah a má k zorganizování koupě pouze vlastní pohnutky.

Zajímavé investiční příležitosti rovnou pod nos

Otázkou zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě toho, aby vám náhoda přála, je třeba mít slušné technicko-právní znalosti a také zkušenosti s obchodním jednáním, jinak se může stát, své peníze investujete nevýhodně.

„Odpovědí na tuto situaci je využití služeb nestranného profesionála. Proto jsme přišli s internetovou službou Bydlimesnadno.cz. Na základě zadání vyhledáme vhodnou nemovitost ze všeho veřejných i neveřejných zdrojů, připravíme veškeré podklady, naši technici zevrubně zkontrolují technický stav a právník zase prověří všechny právní aspekty koupě a zreviduje dokumentaci. V případě přímého prodeje umíme pádnými argumenty i vyjednat maximální možnou slevu,“ popisuje Lebeda. Dále je možné zajistit financování na hypotéku či realizaci rekonstrukce na klíč.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: