Koupě chaty je stejně náročný proces jako pořízení bytu. Jak se vyhnout rizikům a zbytečným starostem?

Koupě chaty je stejně náročný proces jako pořízení bytu. Jak se vyhnout rizikům a zbytečným starostem?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Ještě před pandemií byla poptávka po rekreačních objektech na vzestupu, koronavirus tento trend jen akceleroval. Venkovská sídla jsou populárnější tím více, čím jsou naše možnosti volnočasového vyžití v současné době omezené. To se odráží i v tržní ceně a rozmanitosti nabídky – v tomhle ohledu platí pro výběr občasného sídla stejná pravidla jako u pořizování kterékoli jiné nemovitosti. Výběr a starosti s posuzováním technického stavu i právních náležitostí jsou zdlouhavé a skýtají rizika – i to je důvodem, proč na popularitě nabývají ekologicky šetrné mobilní chaty z kontejnerů, které můžete pohodlně a bez starostí získat do tří týdnů za méně než milion korun.

„Mohlo by se zdát, že je na trhu velké množství chat a chalup k prodeji, ale podobně jako u jiných nemovitostí, i tady poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Jezdit se rekreovat do vlastního není pouhou nostalgickou vzpomínkou na socialistickou éru, ale trend, který se v posledních letech uplatňuje naplno. Kdo chatu či chalupu nezdědil po rodičích, se začíná rozhlížet a shánět na vlastní pěst. A právě tehdy většinou dospívá k poznání, že to není vůbec lehké,“ říká Tomáš Litavský, jednatel společnosti, která stojí za projektem Vyrabimechaty.cz. Je to zároveň jediná firma se specializací výhradně na výrobu rodinných a komerčních chat pomocí přestavby lodních kontejnerů.

„Proto jsme se začali věnovat přestavbě lodních kontejnerů na rekreační objekty. Nikdo nechce čekat dlouho na realizaci svých snů a pouštět se do složitého procesu, ať už kupování, nebo vlastní stavby. Jen vybrat vhodné materiály, design, řešit projekt a dodavatele, neustále se o něčem rozhodovat a řešit vzniklé komplikace stojí spoustu času a je to anabáze, kterou se chce málokomu podstupovat. Proto my vyrábíme dvě varianty rodinných chat, které se liší velikostí. Stačí si vybrat jednu z nich a my ji do tří týdnů vyrobíme a přivezeme na váš pozemek. Rekreaci ve svém si tak budete moci užít ještě tento podzim,“ říká Tomáš Litavský.

Vybavení interiéru kontejnerové chatky

Standardně se chatky z projektu Vyrabimechaty.cz dodávají s vnitřními rozvody vody, odpadů a elektřiny. To znamená, že je možné chatu užívat prakticky ihned. Každá z nich má v základním provedení plastová okna s izolačním trojsklem. Na designu interiéru spolupracovala přední interiérová designérka Anke Glut, která navrhla provedení v čistém, minimalistickém a promyšleném duchu. Chatka je vymalována do bílé barvy a designově funguje sama o sobě, ale je možné ji dotvořit podle vlastních představ.

Interiér obsahuje kuchyňskou linku s dřezem, pákovou baterií a osvětlením. Samozřejmostí je i sociální zařízení v podobě koupelny se sprchovým boxem, umyvadlem a WC. Podlaha je vyrobena z kvalitního PVC s nášlapnou vrstvou určenou do komerčních prostor. Interiérové dveře se zasouvají do pouzdra. Nechybějí ani krbová kamna i s komínem pro romantické večery u praskajícího ohně.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: