Kontejnerové chatky jsou v kurzu, v oblibě je má čím dál více Čechů

Kontejnerové chatky jsou v kurzu, v oblibě je má čím dál více Čechů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Kontejnerové domky se stále více prosazují jako levnější alternativa bydlení a není se čemu divit. Ceny nemovitostí jsou v mnoha oblastech Česka tak vyšponované, že si vlastní bydlení může dovolit čím dál méně lidí. To samé platí i o rekreačních objektech. Proto vznikly různé alternativy, z nichž jedna z nejpopulárnějších jsou právě kontejnerové domky. Nádherné chatky, které jsou postavené z vyřazených lodních kontejnerů, nabízí například projekt Vyrabimechaty.cz. Vlastní druhý domov můžete mít postavený už za tři týdny, a to za méně než milion korun.

Postavit si krásný zděný dům či dřevěný srub jako z dovolenkového katalogu je snem mnoha lidí, kteří si rádi dopřávají útěk z reality všedních dní někam do přírody. Tento sen se ale splní jen zlomku z nich – zpravidla těm, kteří mají tučné bankovní konto a také pořádný kus štěstí na dobrou nabídku. Pokud se vás to netýká, nezoufejte. Řešením může být kontejnerová chatka!

„Nízká pořizovací cena je jedním z důvodů, proč se stavby z vyřazených kontejnerů těší stále větší oblibě. Jeden použitý kontejner vyjde na desítky tisíc korun a za hrubou stavbu zaplatíte pár set tisíc, což je v porovnání s novou výstavbou citelně nižší a pro většinu dostupnější cena. Různorodá nabídka designově řešených kontejnerových chatek snad už rozptýlila i ty poslední obavy z toho, že plechové kvádry určené pro lodní přepravu jsou neestetické. Když kontejner kvalitně obložíte dřevoplastem, nikdo nepozná, jestli se jedná o dřevostavbu, nebo kontejner. Chatu dodáváme včetně vkusné a kvalitní koupelny s WC a kuchyňskou linkou,“ vysvětluje Tomáš Litavský, jednatel společnosti, která stojí za projektem Vyrabimechaty.cz. Je to zároveň jediná firma se specializací výhradně na výrobu rodinných a komerčních chat pomocí přestavby lodních kontejnerů.

Nápad využít námořní kontejnery ke stavbě domů se poprvé objevil už ve druhé polovině dvacátého století. Průkopnickými zeměmi byly především Spojené státy americké a Kanada. Během historie jejich využití bylo postaveno nespočet experimentálních staveb i domů určených na rezidenční pobyt. Volnočasový pobyt v kontejnerových chatkách se nyní stává trendem, který se pomalu zabydluje po celém světě včetně naší české kotliny.

Rychlost výstavby a modularita

Další nespornou výhodou staveb z kontejnerů je snadná manipulace s nimi, v podstatě k tomu potřebujete jen nákladní auto a jeřáb. I samotná výstavba obvykle probíhá velmi rychle. „Realizace projektu od zahájení po nastěhování trvá přibližně tři týdny. Stačí si vybrat ze dvou velikostí kontejnerových chatek a o zbytek se postaráme my. Chatku do tří týdnů vyrobíme a dovezeme na váš pozemek. Kupujícím chceme nechat prostor pro vlastní realizaci, proto jsou naše chaty připraveny pro kreativní nápady a vlastní ztvárnění ideálního designu, který si navrhnete a zrealizujete. Pokud se vám to ale nechce řešit, nemusíte. Chatky dodáváme v jednoduchém a promyšleném designu, na kterém se podílela bytová designérka Anke Glut. V základním provedení je chatka vymalována čistě bílou barvou, stačí ji tedy jen zařídit nábytkem podle vlastních preferencí,“ doplňuje Tomáš Litavský.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: