Konec slabým a přesušeným vlasům! Vypěstujte si silnou a zdravou hřívu

Konec slabým a přesušeným vlasům! Vypěstujte si silnou a zdravou hřívu

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Suché vlasy jsou jedním z nejčastějších vlasových typů. Trpí na ně ve většině případů ženy, neboť jsou to právě ony, kdo mnohem více svou kštici namáhá chemickými, mechanickými a stylingovými úpravami. Suché vlasy postrádají lesk, jsou matné, hrubé na dotek a špatně tvarovatelné. Vyznačují se křehkým vlasovém vláknem, jež má tendence se lámat či třepit. Péče o takto narušenou kštici s náročnými potřebami si žádá speciální program pro nápravu.

Mít krásné a zdravé vlasy plné objemu, za kterými se na ulici závistivě otočí nejedna žena a s obdivem nejeden muž, je snem každé ženy. Cesta k dokonalé hřívě mnohdy není snadná, ale pomocí správné péče můžete docílit viditelné změny a vašemu snu se tak přiblížit, přestože se od přírody zrovna nepyšníte záplavou kvalitních vlasů. Nejdůležitějším parametrem při určování kvality vlasů je vlhkost. Zdravé kadeře obsahují dostatečné množství molekul vody, a to jak na povrchu, tak uvnitř. Právě vlhkost ve vlasovém vláknu ovlivňuje takové vlastnosti, jako je pružnost, odolnost, tvarovatelnost a neporušenost vlasové struktury. Míra vlhkosti přirozeně kolísá v závislosti na různých vlivech, mezi které patří vnější prostředí, sluneční záření, kosmetika, chemické prostředky a nešetrné mechanické zásahy.

Dodejte vlasům hydrataci, a vylepšete tak jejich vzhled

„To, co suché vlasy opravdu potřebují k tomu, aby ožily, je pořádná dávka hydratace. Především v suchém prostředí, při vystavení slunci a fénování se z povrchu vlasu i z hlubších vrstev odpařuje voda. Vlas tím, jak postupně ztrácí vlhkost, přichází o lesk a pružnost,“ vysvětluje Renáta Gacká, kadeřnická expertka z kadeřnické vlasové kosmetiky Nouvelle, a pokračuje: „S vodou z vlasů odcházejí také cenné živiny a stavební prvky, z nichž se skládá každé vlasové vlákno. Výsledkem je porézní, necelistvý povrch plný trhlinek a drobných ranek.“ Vlivem porušení hloubkové vlasové struktury je hříva náchylnější k dalšímu poškození.

První pomoc představuje vhodná volba šetrných kosmetických produktů, které vlasům dodají vláhu a cenné živiny, především proteiny. Proteiny dokáží postupně znovu vystavět poničenou vlasovou strukturu. „Vhodné jsou také přípravky s obsahem keratinu. Keratin podporuje zdravý růst, vyživuje a chrání vlasy i pokožku hlavy, zabraňuje třepení konečků a intenzivně regeneruje,“ dodává Gacká. Proteiny i samotný keratin obsahuje ucelená řada intenzivně regenerační péče Double Effect, určená na suché a velmi poškozené vlasy.

Vlasy odrážejí celkový stav organismu

To, v jaké kondici máte vlasy a vlasovou pokožku, není jen výsledkem toho, jak o ně pečujete zvnějšku. Na kvalitě vlasů se viditelně podepíše kdejaká chyba v jídelníčku, hektické životní tempo, nedostatek spánku a hormonální nerovnováha. Správnou výživu dodá vašim vlasům například brokolice, špenát, mrkev či slunečnicová semínka. Křehké a lámavé vlasy zase posílí zvýšený přísun vitaminu H, který se nachází například v játrech, celozrnných obilovinách a rýži. Důležité pro výživu vlasů jsou také omega-3 mastné kyseliny. Ty najdete především v mastnějších rybách, jako je tuňák, makrela nebo sardinky. Střezte se naopak konzumace alkoholu, kofeinu obsaženého v kávě a čaji a zapomeňte také na kouření. Všechny tyto neřesti totiž brání správnému vstřebání minerálů z přijímané potravy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: