Končí vám fixace hypotéky? Porozhlédněte se po konkurenčních nabídkách

Končí vám fixace hypotéky? Porozhlédněte se po konkurenčních nabídkách

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vysoké úrokové sazby, které před nedávnem opětovně zvýšila Česká národní banka, nejsou žádným tajemstvím, a děsí nejen ty, kteří o hypotéce teprve přemýšlí. Problém představují vysoké úroky i pro ty, kteří již hypotéky splácí a končí jim zanedlouho období fixace. Pravděpodobně si totiž připlatí, a tak je možná na čase zvážit refinancování hypotéky.

Doba fixace

To je možné podstoupit i v době fixace, banky si však v tomto případě účtují dodatečné poplatky a nejrůznější sankce. Přestup k jiné bance se tak nemusí úplně vyplatit a obecně se doporučuje vyčkat až na dobu, kdy má období fixace skončit.

Fixaci banky většinou sjednávají na dobu 3, 5 nebo 8 let. Výjimkou ovšem není ani desetiletá fixace. Tato doba je součástí smlouvy o hypotečním úvěru. Banka 3 měsíce před uplynutím doby fixace klienta na tuto skutečnost upozorňuje a nabízí novou úrokovou sazbu na následující období. Tu klient může nebo nemusí přijmout, je však nutné banku vyrozumět alespoň 30 dnů před vypršením fixace.

Tříměsíční období je možné využít pro to, abyste se porozhlédli po konkurenci a zjistili, zda vám jinde nenabídnou lepší podmínky. Využít k tomu můžete internetové srovnávače, například jeden z těch českých největších Porovnej24.cz.

Srovnání online

Na Porovnej24.cz můžete kromě srovnání pojištění, energií a klasických úvěrů srovnat právě i refinancování hypotéky. Během chvilky získáte srovnání 10 bank online, porovnávají se nabídky těch největších bank, jako je Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB nebo mBank. Stačí zadat základní údaje o refinancování a vaše kontaktní údaje. Do minuty vidíte výsledky srovnání, refinancování hypotéky začíná již na 1,69 %.

Nemusíte tak trávit čas návštěvou kamenných poboček a skrze partnera Porovnej24.cz následně lze celý proces refinancování i zprostředkovat. Nezapomínejte kromě úrokových sazeb sledovat i to, jaké služby či úlevy banka nabízí. Některé banky například k refinancování nabízí slevy na pojištění, u některých zase lze využít mimořádných splátek zdarma.

Ke kalkulaci budete kromě vašich osobních údajů potřebovat stávající smlouvu o hypotečním úvěru. Některé banky také vyžadují výpis z katastru nemovitostí, nabývací titul k nemovitosti nebo původní odhad ceny nemovitosti. O tom, co je potřeba k refinancování dodat, vás však informuje specialista Porovnej24.cz. Celý proces je maximálně komfortní a rychlý, papírování je vyřešeno za vás.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: