Koberce letos slaví velkolepý comeback do našich ložnic

Koberce letos slaví velkolepý comeback do našich ložnic

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Ložnice. Místo, kde po náročném dni složíme své unavené tělo, abychom si odpočinuli a načerpali zpět ztracené síly. Ba co víc, je to místo, kde trávíme třetinu života tolik potřebným spánkem. Pokud tedy v domácnosti existuje místnost, která by měla stoprocentně odrážet náš styl a potřeby, pak je to právě ložnice. Ať už se chystáte ložnici rekonstruovat, nebo jen hledáte cesty, jak zpestřit stávající vzhled svého hájemství, inspirujte se aktuálními interiérovými trendy. A proč nezačít rovnou od podlahy?

Výběr podlahových krytin je v současné době velmi pestrý, k radosti zákazníkově. Dlažba, linoleum, plovoucí podlaha, dřevěná podlaha, koberec… Platí ovšem, že ne každá krytina se hodí právě do ložnice. Obecně bytoví architekti doporučují zvolit linoleum, dřevěnou podlahu anebo právě koberec. Koberec především proto, že je teplý a velmi komfortní. Oceníte ho zvláště v zimě, kdy se vám bude určitě příjemněji vstávat, než když z vyhřáté postele šlápnete na studenou podlahu. Výhodou koberců je poměrně nízká pořizovací cena. V ložnici se vyhněte zátěžovému koberci, který je poněkud hrubší a ne příliš příjemný na nášlap bosou nohou. Využít ale můžete kusové koberce, které bývají velmi často k dostání s příjemně vysokým chlupem. Dají se dobře kombinovat s linem nebo dřevěnou podlahou.

Ložnice by měla být co se týče zařízení ztělesněním pohodlí, osobního vkusu a funkčnosti. Nejnovější trendy interiérového designu velí návrat koberců do našich ložnic! Výběr koberce se už dávno neřídí kritériem „hlavně aby bylo teplo od nohou“. Této pohodlné vlastnosti se ale vzdávat nemusíme, je to koneckonců primární důvod, proč se koberce v bytech objevují.

Kromě tepelné a také zvukové izolace je tato podlahová textilie důležitým módním doplňkem, který dotváří atmosféru domova a útulno. Pokud si tedy zařizujete novou ložnici nebo přemýšlíte nad oživením té stávající, začněte u koberce. Ne nadarmo patří vázání koberců mezi nejstarší řemesla a rukodělné práce na světě. Zhotovují se již dlouhá tisíciletí!  Jak si vybrat ten pravý tak, aby dokreslil charakter místnosti?

Celoplošný vs. kusový

Ještě před vlastním nákupem je třeba se rozhodnout, jestli dáte přednost celoplošné variantě, neboť její éra se po období zatracování opět vrací, nebo si vyberete některý z kusových kousků. Ať již se rozhodnete pro tu či onu variantu, rozhodně neprohloupíte. Obě jsou totiž v módě a záleží jen na vás. Vsadíte-li na kusové koberce, můžete s jejich pomocí opticky vymezit část prostoru v pokoji nebo místnost třeba předělit na dvě zóny s odlišným využitím.

Trendy na rok 2017

Koberce jsou k dostání v celé řadě barevných a tvarových variant. Chybu nikdy neuděláte s decentními vzory a nenápadnými barvami, sázkou na jistotu jsou jednobarevné varianty v přírodních tónech, jako je bílá, šedivá, béžová či hnědá. „Barevné trendy na letošní rok velí poohlédnout se po koberci s harmonickými vzory v moderních tmavších tónech. Chybu určitě neuděláte ani s bílým či béžovým kobercem s hrubší texturou, která dokreslí pokoj zařízený ve skandinávském stylu a dá vyniknout rustikálnímu vzhledu dřeva,“ doporučuje Renáta Stuchlíková, odbornice z Koberce Trend. „Pokud potřebujete místnost opticky zvětšit, vsaďte na světlé barvy. Patří to už léta k osvědčenému triku interiérových designérů. Efektu tak docílíte spolehlivě,“ doplňuje Stuchlíková. Zorientovat se ve stávající nabídce chvilku trvá, proto využijte možnost podrobně se vyptat vyškolených profesionálů a zkonzultovat s nimi vaše potřeby i představy. Na prodejnách Koberce Trend s výběrem rádi pomohou vyškolení odborní poradci a poradí včetně zvolení vhodného materiálu, rozměru i barvy.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: