Ketodieta pro začátečníky: Jak ji úspěšně zvládnout?

Ketodieta pro začátečníky: Jak ji úspěšně zvládnout?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ketodieta poslední roky rezonuje světem hubnutí. Nabízí nekomplikovaný a předně efektivní způsob, jak se zbavit nadbytečných kil. Pomáhá dostat pod kontrolu nejen mírnou nadváhu, ale jeví se jako velmi účinná i pro ty, kteří trpí vysokým stupněm obezity. Má ovšem poměrně unikátní pohled na jednotlivé makroživiny, a proto mohou mít začátečníci problémy ji striktně dodržovat. Co je alfou a omegou ketodiety a jak ji úspěšně zvládnout?

Ketodieta je založena na vědecky ověřeném faktu, že když tělo nemá dostatek sacharidů, využívá jako zdroj energie vlastní tukové zásoby. Tento stav se nazývá ketóza a její nástup je velmi rychlý. Nelze ji ale obalamutit a většinou stačí jedno uklouznutí a tělo z ketózy vyskočí. Proto je nadmíru důležité opravdu dodržovat zásady ketodiety.

Minimum sacharidů

Tím nejzásadnějším je omezit sacharidy na naprosté minimum. Po dobu diety byste měli držet denní příjem sacharidů pod hranicí 50 gramů. Pro představu, takové množství obsahuje například plátek chleba, dvě porce rýže nebo jedna velká brambora. Omezit sacharidy však nestačí, tělu musíte dopřát kvalitní palivo.

Tuky mají zelenou

Důležité je tedy sacharidy nahradit dostatkem bílkovin a zdravých tuků. Ano tuků. Na zdravé tuky, tedy nenasycené mastné kyseliny, ketodieta pohlíží pozitivně a měly by tvořit podstatnou část jídelníčku. Při dietě je tak důležité zapomenout na vše, co jste si mysleli, že o hubnutí a dietách víte, a začít znovu.

Pozor na nejčastější chybu

Právě ve skladbě jídelníčku ale lidé nejčastěji chybují, a to hlavně na začátku. Problém tkví v tom, že spousta z nich ani netuší, kde všude se sacharidy vlastně skrývají. Najdeme je samozřejmě v ovoci či alternativních sladidlech, ale také v zelenině, luštěninách, celozrnném pečivu nebo v klasických snídaňových produktech, jako jsou ovesné vločky, nejrůznější instantní kaše nebo snídaňové cereálie.

Připravené balíčky

Než se tak pustíte do vyváření jídel odpovídajících ketodietě, měli byste znát základy. Principy této diety vám pomůže pochopit česká společnost KetoMix, u které si můžete i objednat několikatýdenní balíčky obsahující veškerá denní jídla. Připravené potraviny poté jen doplníte například o některé typy zeleniny nebo o ořechy. S balíčky KetoMix také obdržíte průvodce dietou a k dispozici máte výživové poradkyně, které vám odpoví na vaše dotazy.

Takto připravenou ketodietu můžete držet po celou dobu hubnutí nebo jen první měsíc a následně upravíte jídelníček a vámi připravená jídla tak, aby odpovídala principům diety. Ketodieta by se měla držet maximálně kolem tří měsíců, pak je potřeba najet na klasický vyvážený jídelníček.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: