Kašel a rýma u nejmenších není nutným zlem!

Kašel a rýma u nejmenších není nutným zlem!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sezónní, velmi snadno přenosná zánětlivá onemocnění u dětí jsou až z 90 % způsobena viry.

Jejich nejčastějšími původci jsou viry influenzy, parainfluenzy, skupina rhinovirů, ale také např. Herpes simplex a další. Statistiky onemocnění malých dětí vyznívají naprosto strašidelně, v průměru činí jedno „marodění“ každý měsíc.

Diagnóza zpravidla nečiní potíže, nemoc se vyvíjí rychle a má typické příznaky.  Kašel, škrábání v krku, teploty, rýma, ucpaný nos, bolesti svalů, bolesti v hrudní oblasti. Co udolá a znechutí dospělého, může u dětí způsobit závažné problémy, u těch nejmenších dokonce ohrozit i dostatečnou výživu a vývoj. O neklidu, pláči a následně probděných nocí malých pacientů i zoufalých maminek nemluvě.

Léčba akutní bronchitidy a zánětů horních cest dýchacích je zpravidla symptomatická, což znamená, že je zaměřená na zmírnění nepříjemných průvodních příznaků. Pokud dětský lékař vyloučí bakteriologickou infekci a je tudíž nesmyslné zatěžovat pacienta antibiotickou léčbou, nabízí se zmírnit symptomy viróz léky buď syntetickými nebo léky přírodními, tedy zejména pro děti šetrnějšími fytofarmaky.

To že jsou získávány z léčivých rostlin, jim nikterak neubírá na účinnosti. Vždyť celá moderní farmakologie staví na zkušenostech a znalostech účinných látek z přírodních zdrojů, mezi něž patří například Pelargonium sidoides. Výtažek z kořene této byliny s klinicky ověřenými účinky i pro děti od 1 roku lze v lékárně pořídit pod názvem Kaloba.

Kaloba se užívá právě ke zmírnění příznaků při onemocnění dýchacích cest (akutní bronchitidě), která nevyžadují antibiotickou léčbu.

Kromě antivirových účinků má výrazný vliv na aktivaci celkové imunity a uleví pacientovi rychleji už v akutním stádiu nemoci.

 

Pokud lék začnou děti užívat již od prvních příznaků nemoci a zajistíte průchodnost nosu (odsáváním, u trpělivých dětí výplachy slanou vodou, u starších pak pobízením ke smrkání), může být viróza pryč už za několik málo dní.

 

A předjímavá úsloví o nutné týdenní až sedmidenní rýmě, usmrkané zimě a sezóně kapesníků nechť slouží těm, kteří jim uvěřili.

 

Protože je Kaloba lék, nezapomeňte si před jeho užitím důkladně přečíst příbalovou informaci.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: