Kamínky: Ideální hra pro tvořivé děti

Kamínky: Ideální hra pro tvořivé děti

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Malování kamínků a jejich následné ponechání na náhodném místě venku není v České republice žádnou novinkou. Do této nenáročné a přitom kreativní hry se tak stále zapojují další a další lidé. Děti i dospělí. Všichni, kteří rádi kreslí a cestují. V čem tato hra spočívá a co k ní budete potřebovat?

 

Stalo se vám v uplynulých měsících, že jste na procházkách narazili na malované kamínky? Některé jsou pokreslené jednoduše, některé zase připomínají díla opravdových mistrů. Když se však podíváte pozorněji, zjistíte, že na spodní straně je většinou napsáno heslo Kamínky a pětimístné číslo. Nejedná se ovšem o žádnou tajnou šifru, ale o poštovní směrovací číslo. To vám má napovědět, z kterého koutu republiky kamínek pochází.

 

Nutno dodat, že někdy poštovní směrovací čísla značí pěknou dálku. Není výjimkou, že při procházce se psem narazíte na kamínek z úplně jiného okresu či dokonce z opačné strany země. To je ostatně pointa celé hry. Když na takový kamínek narazíte, vyfoťte jej z obou stran a o obrázky se podělte s ostatními nadšenci v otevřené skupině Kamínky na Facebooku. Pak už je jen na vás, zda si kamínek necháte napořád nebo jen dočasně a při nejbližší příležitosti ho poponesete zase o kousek dál. Můžete ho samozřejmě nechat i na místě pro někoho jiného.

 

Sami můžete kamínky i vytvářet, jedná se o báječné kreativní uvolnění, které je navíc ideální i pro děti. Ty malování kamínků a následné plánování, kam je odnesou, zabaví, a dovolí jim fantazírovat o všech dobrodružstvích, která kamínky zažijí.

 

A co budete k tvorbě kamínků potřebovat? Hlavní jsou samozřejmě kamínky. Na ty se vydejte kamkoli vás napadne a nezapomeňte, že kreativitě se meze nekladou. Nemusíte se proto omezovat jen na ploché kamínky, ale nasbírejte si do zásoby i různé tvary, které vám zároveň napoví, co byste na ně mohli nakreslit.

 

Potřebovat budete černé popisovače s technickým inkoustem a hlavně akrylové barvy a akrylové fixy, které jsou vhodnější hlavně pro děti. Podívejte se nabídku akrylových popisovačů Graph’it Shake, které v Čechách exkluzivně prodává řetězec obchodů pro kreativce a internetový obchod Idea Creative. Popisovače jsou dostupné v mnoha barvách a několika tloušťkách, tudíž vždy precizně namalujete přesně to, co jste měli v plánu. Pokud využijete raději akrylových barev, nezapomeňte si dokoupit i štětce. Tak vzhůru do sbírání, malování a cestování!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: