Kam vyrazit s dětmi o prázdninách?

Kam vyrazit s dětmi o prázdninách?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 Letní prázdniny jsou v plném proudu a počasí přímo vybízí k výletům s rodinou. Nechte se inspirovat našimi tipy, na jaká místa vyrazit a jak zabavit děti i sebe.

Dokud patříte mezi ty šťastlivce, jejichž potomci ještě stále nacházejí zalíbení v trávení času s rodiči, je třeba toho využít. Česká republika nabízí mnoho k obdivování, zábavě a objevování. Pokud dáváte v rodině přednost přírodě, letní horské túry nikdy nezklamou. Dejte si však pozor, abyste v tomto počasí nepřetížili organismus a obzvláště, pokud jsou vaše dítka ještě v útlém věku, neměli byste to se sportovními výkony moc přehánět. V poslední době však zažívají boom například koloběžky, které si můžete většinou za pár šupů vypůjčit a kochat se tak výhledem na naší krásnou zem, zatímco vám budou vlát vlasy a děti poztrácí kloboučky. Ať už však pojedete kterýmkoli směrem, vyberte takový okruh, který zvládnou hravě i školáci.

Nudí-li vás již stokrát omílané a často přeplněné zoologické zahrady či zábavní parky, dopřejte dětem neobyčejný zážitek ve středověkém areálu Dětenicích, kde každé úterý a středu platí speciální akce pro děti do 14 let. Ty mají, jsou-li v doprovodu rodičů, vstup na zámek, do zábavného pekla, do pivovaru i na rytířský turnaj zdarma. Prohlídka celého areálu je tak nejen poučná, ale navíc můžete zažít jedinečnou atmosféru středověku, včetně chutného oběda pro děti kompletně zadarmo. Dětenice se nacházejí nedaleko Mladé Boleslavi, je proto lepší vyrazit autem, ale ani vlakem či autobusem není dostupnost nejhorší.

A když už byla řeč o zoologických zahradách, které jsou pro děti zajímavé snad vždy, doporučujeme vyhledat lokální chovatele v místě vašeho bydliště. Zoologické zahrady ve velkých městech jsou sice obrovské a můžete tam obdivovat spousty zvířat a zvířátek, ale vstupné je většinou předražené, návštěvnost obrovská a není tam k hnutí. Malé zoo či farmy oproti tomu nabízejí přátelštější přístup a možnost si zvířátka pohladit či nakrmit, což děti jistě ocení.

Zábavné odpoledne však můžete připravit i na docela obyčejném výletě v lese, když dětem vymyslíte bojovou hru, na jejímž konci bude čekat překvapení. Objevte v sobě znovu dětského ducha a nechte se občas pohltit prázdninovou atmosférou, přestože víte, že pozítří půjdete do práce.

Zdroj: Wiki

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: