Jde vaše dítko poprvé do školy? Vyprovoďte ho se stylem!

Jde vaše dítko poprvé do školy? Vyprovoďte ho se stylem!

vloženo do: STYL | 3
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Existují momenty, na které se nezapomíná. Jedním z nich je zajisté i první školní den vašeho potomka. A ač vás možná přemáhá nostalgie, ještě chvíli s ní posečkejte a přečtěte si, co vás čeká.

Počátky studentského života nejsou zásadní jen pro vás, ale i právě i pro vaše dítě. To se učí respektovat ostatní dospělé, adaptuje se v prostředí plném jeho vrstevníků a poznává, jaké to je mít zodpovědnost. To, jak dítě ve škole zapadne mezi ostatní, má poté také vliv na jeho budoucí sociální život. Buďte připraveni, že ostatní děti můžou na to vaše mít jak pozitivní, ale i negativní vliv. Pokud máte doma například introverta, je možné, že bude zažívat krušné chvíle. Od toho jste tu ale vy, abyste se s takovými situacemi vypořádali. Pomoci můžete i maličkostmi. Pomáhejte dítěti s přípravou, podílejte se s ním na školních akcích. Nevoďte ho za ručičku, ale buďte tam, když je potřeba.

Stejně tak si dejte záležet, aby dítě mělo veškerou výbavu, kterou potřebuje. Přestože se, zejména první školní rok, může vyšplhat na vyšší cifry, na školních pomůckách nešetřete. Zapomeňte však na šeredné pytlíky na svačiny, penály a aktovky, ze kterých vás jako malé děti bolela záda. Pokrok naštěstí zažívají pomůcky, které nejen, že neničí páteř, ale dokonce i hezky vypadají.

Na trhu je nespočet motivů a tvarů, které můžete vybrat. Co se týče ale konkrétně aktovek, doporučujeme poradit se s odborníky, kteří vám na základě vašich preferencí poradí, co by vám mohlo nejlépe vyhovovat, aniž by to zruinovalo vaši peněženku a zdraví dítěte. Pokud máte navíc kreativního ducha, využijte možnosti navrhnout si vlastní design. Nabídku aktovek na zakázku najdete i u tuzemského výrobce Leasyn, který kromě vysoké kvality dbá i na přítomnost bezpečnostních prvků. Navíc vlastním motivem se vyhnete možnosti, že vaše dítko odmítne aktovku nosit, jelikož se ze superhrdiny na ní vyklubal padouch. „Dcerka je občas neposedná a pořád by něco malovala, tak jsem se rozhodla její kreativitu využít a společně jsme vymyslely motiv, který se teď skví na celé výbavě.“ říká s úsměvem maminka Daniela z Berouna.

Dítěti stejně hlavně nejvíce pomůžete tím, že ho v jeho velký den vyprovodíte až ke dveřím školy, a tím mu dodáte odvahu. Zamáčkněte tedy slzu a tešte se na nové patálie, které jsou se školním věkem spojené.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

3 Příspěvků

 1. Jůůůů

 2. Dobrý den.

  Mé dítě půjde v září do školy, hledám tedy rady jak dceru připravit na změny, které pro ni nastanou a tipy ke koupi školních pomůcek. Celý tento článek bohužel není více než snůška povrchních doporučení a obecných pravd. Z celého textu mám pocit, že jde akorát o nevydařenou propagaci předražených a barevně přeplácaných školních batohů.
  Koukám, že jste pravděpodobně začínající web, snad se tedy úroveň obsahu časem zlepší :-). Pro začátek bych doporučila doprovázet články relevantními fotkami – batole v lékařském plášti se stetoskopem je zde trochu mimo mísu.
  Do budoucna přeji hodně zdaru!

  • Vojtěch S.

   Dobrý den Aleno,

   děkuji Vám za redakci za přínosnou informaci pro náš nově vznikající web. Vaše věcné podněty nás vedou k zamyšlení a do budoucna se podobných faux pas vyvarujeme. Do budoucna zde bude publikováno mnoho článků, které, jak pevně doufáme, Vám budou více přínosné. Proto věříme, že nad námi nelámete hůl a vložíte důvěru našemu webu i nadále.

   S pozdravem

   Vojtěch Sládek – redaktor

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: