Jaro pomalu ale jistě klepe na dveře, připravte na něj svou pleť

Jaro pomalu ale jistě klepe na dveře, připravte na něj svou pleť

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zanedlouho nás čeká začátek astronomického jara a krátce na to lze předpokládat, že se i počasí konečně umoudří. A tak jako je tato každoroční změna náročná pro náš organismus, stejně obtížně se ze zimního spánku dostává i pleť. Existují ale určité kroky, kterými ji můžete trochu pomoci. Jaké to jsou?

Detoxikujte

Na jaře je nejdůležitější provést řádnou očistu a detoxikaci. Přes dlouhou zimu totiž naše pokožka dostávala víceméně jen zabrat, neměla dostatek vitamínu D a několik měsíců vstřebávala jen škodliviny z ovzduší a ze stravy. Začněte tak pravidelnou aplikací Zázračné bahenní masky od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která díky bahnu z Mrtvého moře a obsaženému bambuckému máslu bojuje proti unavené pleti a vráskám. Pokožka je po použití neuvěřitelně jemná, vyhlazená a rozjasněná a při pravidelném používání se vypínají hluboké vrásky na čele a krku. Tato maska je zároveň unikátní v tom, že se k odstranění bahna nepoužívá voda, ale magnet, což má za následek to, že na pleti zůstává působit intenzivně vyživující a regenerační film. Magnet společně s bahnem zároveň přitáhne i veškeré toxiny, a tak je tato maska ideální na jarní detox pleti. Tuto masku doporučuje výrobce používat první měsíc alespoň jednou týdně, a poté jednou či dvakrát za měsíc podle stavu pleti a podle věku. Pro každodenní péči poté doporučujeme používat Mýdlo s výtažky z Mrtvého moře, které v sobě obsahuje bahno, které má vynikající čistící schopnosti díky přirozenému obsahu oxidu zinku. Obsažená sůl poté obnovuje přirozené pH pokožky a omlazuje kožní buňky.

Hydratujte

Neméně důležitá je po zimě i hydratace. Chladný zimní vzduch totiž  způsobuje to, že krev v pokožce cirkuluje pomaleji, a tím se snižuje produkce mazu, který obvykle ve vrchní vrstvě pokožky brání unikání vody. Přirozený ochranný kožní film je tak oslaben a pleť se stává zranitelnější. Oceníte proto Minerální emulzi, která je vhodná pro intenzivní noční regeneraci unavené, suché a citlivé pleti. Emulze je směs dvou kapalin, které se vzájemně nesměšují a díky svému složení se ihned vstřebává a zajišťuje přísun velkého množství minerálů do spodních vrstev kůže, kde dochází k regeneraci buněk a k hloubkovému zpevnění. Při pravidelném používání se pleť stává odolnější vůči nepříznivému vlivu prostředí, a tak kromě oddálení procesu tvorby vrásek i zmírňuje suchost a podporuje pružnost buněčných membrán. Pro denní péči poté použijte Povzbuzující denní krém, který poskytuje okamžitou úlevu od pocitu suché a napnuté pokožky. Krém má zároveň lehkou, snadno vstřebatelnou konzistenci, a tak je vhodný i pod make-up.

Jezte vyváženou stravu

Pro jarní péči o pleť je neméně důležité dodržovat i vyvážený jídelníček. Řekněte ne všem průmyslově zpracovaným potravinám a polotovarům a snažte se vařit co nejvíce z čerstvých potravin. Zařaďte do jídelníčku co nejvíce zeleniny, ovoce, masa a luštěnin. Naopak se vyvarujte konzumace cukrovinek a nezapomeňte dodržovat pitný režim. Ideální je pít čistou vodu či bylinkové čaje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: