Jarní úklid se nevyhýbá ani šatníku. Vneste do něj svěží vítr!

Jarní úklid se nevyhýbá ani šatníku. Vneste do něj svěží vítr!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro je tradičně obdobím, kdy se zbavujeme všeho starého a nepotřebného a provádíme generální úklid na všech frontách. Obměna po zimě se týká i naší garderoby, kdy zimní šatstvo uložíme na dno krabic do skříní a místo toho vytáhneme oblečení do teplejších dní. Poradíme vám, jak účelně protřídit váš šatník a udělat si v něm pořádek i místo na nové módní trendy.

 

Poslední týden jsme si užívali krásného a teplotně vydařeného předjaří, které nám připomíná, že jaro tu bude dřív, než se nadějeme. I když poslední předpovědi slibují poslední zimní záchvěvy, s klidným srdcem se můžeme pustit do příprav na jaro už teď. Podle průzkumů po zimě obměňuje šatník 40 % lidí, obuv dokonce 50 % dotázaných. Nepotřebné věci nekompromisně vyhazujeme, případně zachovalými kousky či unáhlenými nákupy obdarujeme potřebné, a uvolněná místa ve skříni nejraději vyrážíme doplnit do nákupních center, kde nás čekají nové kolekce.

 

Třídění jako užitečný nástroj

Činností, které zahrnuje jarní průvan šatníku, je celá řada, a proto je třeba jasný plán, abychom neodbíhali od jednoho úkolu k druhému. Nejprve se pusťte do třídění obsahu skříní, komod, šatníku a jiných úložných prostor. Překvapí vás, kolik starého, nikdy nenošeného a sezónního oblečení objevíte a kolik prostoru tím uvolníte. Odkládejte věci na dvě hromádky – na první budou ty, které potřebujete uložit stranou, protože je nebudete v teplých měsících potřebovat, a na druhé ty, jichž se chcete zbavit nadobro. Abyste zachovali systém v odložených věcech, které prozatím poputují pod postel nebo na dno skříně, pořiďte si na ně bytelné krabice s víkem různých velikostí a k nim si opatřete štítky. Velký výběr úložných a stěhovacích krabic má největší tuzemský výrobce a dovozce obalových materiálů Paketo.cz. Jsou vyrobeny z kvalitní pětivrstvé nebo třívrstvé vlnité lepenky, tudíž zajistí bezpečné uložení vašeho šatstva. Pokud nechcete krabice odkládat nikam z dohledu, je možné vybrat si krabice barevné a vytvořit si z nich hravý doplněk do interiéru.

 

Trendy barva podle Pantone

Americká společnost Pantone Color Institute každoročně vyhlašuje barvu, která bude zaštiťovat celý následující rok. Touto barvou se inspirují při tvorbě nových kolekcí světoví módní návrháři a posléze i módní řetězce. Roku 2018 bude podle této společnosti vládnout fialová barva, odstín Ultraviolet. Pantone ji označuje jako „dramaticky provokativní a přemýšlivý fialový odstín, který odráží originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení“. Pokud tedy přemýšlíte, čím oživit váš jinak barevně konzervativní šatník, inspirace je nasnadě. Neznamená to, že musíte utratit horentní sumy za nákupy oblečení v této barvě. Stačí si pořídit jeden reprezentativní kousek nebo jen doplněk.

 

Vsaďte na doplňky

Chcete často měnit vzhled, ale nemáte zase tolik oblečení nebo financí, abyste často nakupovali nové kousky? Stačí si umět vyhrát s doplňky. Měňte často účesy, vezměte si jinou kabelku, střídejte bižuterii, uvazujte si kolem krku šátky… možností, jak ze sebe udělat jiného člověka, přestože na sobě máte tričko ze včera, je nepřeberně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: