Jarní firemní večírky nabývají na popularitě

Jarní firemní večírky nabývají na popularitě

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Pořádání společenských setkání se zaměstnanci, klienty či obchodními partnery už dávno není spojeno pouze s předvánočním obdobím a blížícím se koncem roku. Na poděkování pracovníkům za jejich dlouhodobou práci nebo partnerům za dosavadní spolupráci nikdy není brzy ani pozdě. Ideální doba na organizaci neformální sešlosti nastává také v jarních a letních měsících, a to hned z několika důvodů.

Zajímavý firemní večírek není jen otázkou peněz. Zorganizovat povedenou podnikovou akci mohou i ty nejmenší firmy. Investice do zkvalitnění stávajících vztahů, interních i externích, se zhodnotí a vrátí zpět. Nejde přitom jen o vyjádření poděkování za práci a loajalitu, ale zároveň pozitivní motivaci k jejímu pokračování. I když se s dotyčnými osobami potkáváme pravidelně po většinu roku, jednou za čas by se tato setkání měla konat na neutrální půdě a mimo pracovní dobu, jež je výhradě určena k plnění povinností a v níž není prostor pro navazování nových kontaktů a udržování těch stávajících. To je přitom základním předpokladem pro jakoukoli dlouhodobě přínosnou spolupráci.

Příjemné rozptýlení vítáním jara

Ačkoli se jako nejlepší termín jeví adventní čas, který sám o sobě vybízí k bilancování a během kterého končí platnost obchodních smluv a rozhoduje se o jejich (ne)prodloužení, organizovat večírek ve vypjatém předvánočním čase má řadu úskalí. Předně je tu vysoké riziko kolize termínů. Hosty, jež se chystáte sezvat, pravděpodobně čeká v tomto období více společenských událostí. Mohlo by se tedy lehce stát, že se pro vytíženost nedostaví. Váš večírek bude jednoduše řečeno jedním z mnoha, což samo o sobě nedává moc příležitostí vyniknout. Lepší variantou je naplánování neformální akce v jarních měsících. Výhodou je, že do atmosféry se příznivě promítne pozitivní jarní energie, krásné počasí a vyhlídka na brzkou dovolenou.

Výběr místa je klíčový

Výběr vhodných prostor má svá pravidla, jež se vyplatí ctít, pokud nechcete riskovat, že se z příjemného večera stane nudná akce, již je třeba přetrpět v zájmu utužování sociálních vazeb. I když umístit akci přímo do prostor firmy se jeví jako nejsnazší a nejdostupnější řešení, zkušení organizátoři společenských akcí to nedoporučují. „Ze svých zkušeností doporučuji vybrat místo, jež svou koncepcí a možnostmi zdůrazní a posílí výjimečnou atmosféru takového setkání. Vybrané prostory by hostům v žádném případě neměly připomínat kancelář, pracovní rutinu a nesplněné úkoly,“ říká Luboš Rákosník, pořadatel různorodých akcí na klíč z pražského Erpet Golf Centra, a pokračuje: „Řešení zvoleného prostoru by mělo umět nabídnout alternativy pro každého. Tedy zajistit tiché a klidné místo pro spřádání společenských hovorů, stejně jako vhodný prostor pro akční program. Možností je nepřeberně – od sportů jako tenis, golf a přes bowling, stolní tenis a kulečník až po tanec a jiná kulturní vystoupení. Oblíbené jsou také turnaje v soutěžních týmech.“

Zároveň doporučuje nepodceňovat výběr lokality s dobrou dopravní dostupností. „Lokace na pražském Smíchově zajišťuje dobrou dostupnost v dosahu městské hromadné dopravy. K dispozici je i hlídané parkoviště.“ Výhodou pořádání společenských akcí na jaře je i příznivé počasí. Díky němu tak připadají v úvahu sešlosti na zahrádkách a pod širým nebem. „S otevřením sezóny nabízíme využití venkovních ploch s kapacitou až 1500 osob. Pochutnat si na lahodném jídle a pití je kromě restaurace možné i na venkovní terase,“ uzavírá Rákosník.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: