Jaké triky používají mazaní bytoví zloději? Ochraňte svůj domov a investujte do bezpečnostních dveří

Jaké triky používají mazaní bytoví zloději? Ochraňte svůj domov a investujte do bezpečnostních dveří

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Drzost bytových zlodějů nezná hranic. K vloupání často velmi sebevědomě používají tytéž osvědčené, ale i nové triky – neváhají se vydávat například za řemeslníky, podomní prodejce anebo zbloudilé návštěvníky v domě. Obezřetnost je na místě, ale jen ta k ochraně toho nejcennějšího nestačí. Policisté i odborníci na ochranu domácího majetku doporučují investovat do vstupních dveří s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Poradíme, jaké by měly mít nezbytné vlastnosti, abyste byli vy i váš majetek v bezpečí.

Odvaha zlodějů je neochvějná a s vynalézavostí sobě vlastní vymýšlejí stále nové a nové metody, jak si zajistit pohodlí, čas a klid pro svůj násilný vpád. Počínají si velmi suverénně, aby nepůsobili navenek podezřele a nevzbudili zájem sousedů či kolemjdoucích osob.

„Vedle stále oblíbených metod, jimiž jsou hrubá síla a vrtačka s páčidlem, a nových jemných metod jako například bumping, jsou mezi zloději stále populárnější také převleky a další triky, které často sázejí na anonymitu větších bytových domů a neznalost sousedů. Zloději se neváhají vydávat například za řemeslníky či podomní prodejce. Stačí jim tak dobrý převlek, věrohodné vystupování a můžou si odnést, co se jim zlíbí, klidně i z velkého bytového domu v pravé poledne,“ říká Jaroslav Pecka, obchodní ředitel české společnosti NEXT, která se už třicet let zabývá výrobou a instalací bezpečnostních dveří do různých objektů.

Častou a funkční výmluvou bývá také věta „Promiňte, spletl jsem si patro…“. Pro větší důvěryhodnost bývá ještě doprovázena prosbou o radu, aby nezvaný návštěvník zaplašil pochyby nežádoucího svědka a zaměstnal ho odpovídáním na otázku. „Takové triky fungují, protože obyvatelé bytových domů vpustí do domu v podstatě každého slušně vypadajícího člověka bez otázky, kam nebo za kým jde. Často tak nevědomě napomohou loupeži. Dobře také funguje prohlášení zloděje, že vynáší své věci od bývalé partnerky,“ doplňuje Jaroslav Pecka z firmy NEXT.

Vsaďte na neprostupnou vstupní bránu

Kromě aktivního zájmu, co se ve vašem okolí a v domě samotném děje, odborníci doporučují zainventovat do bezpečnostních dveří. Pozor si dejte hlavně na zastaralé zabezpečení, které už nemusí vyhovovat pokročilým metodám dnešních zlodějů. „Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Obecně platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve 3. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné. Velkým pomocníkem zlodějů je nezájem sousedů o dění v okolí. Proto doporučujeme mimo jiné udržovat i dobré sousedské vztahy,“ dodává odborník Jaroslav Pecka.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: