Jak zabavit psa na cestách?

Jak zabavit psa na cestách?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ostřílení cestovatelé a psí fanoušci v jednom již možná vědí, že vyrazit se psem na cesty není žádná lahoda. Avšak kromě toho, že se kvůli případným lapáliím často stresují lidé, ani psi to nemají lehké. Jak jim tedy celou cestu zpříjemnit?

Oblíbené pamlsky po ruce

Od nepaměti se ví, že psy je třeba, stejně jako lidi, chválit. K tomu slouží různé pamlsky a pochoutky, které se dají pohodlně zabalit na cesty a užívat je vždy, když bude třeba psa odměnit. Třeba za to, že v cizím městě nic neprovedl a nebo i za to, že konečně, alespoň jednou v životě, poslouchá.

Hračky s sebou

Často se doporučuje snažit se psovi udělat alespoň trochu známé prostředí. Má-li tedy nějakou oblíbenou hračku, není radno na ní zapomínat. Ta pomůže psovi navodit dojem, že se vlastně nic neděje, pouze se jede na výlet.

Pozor na jiný režim

Je-li pes naučen jíst dvakrát denně v určitou dobu, neměly by se tyto návyky příliš měnit. V cestovním itineráři se přece vždy najde skulinka na posilnění a následnou procházku. Panují-li navíc taková vedra jako v posledních dnech, je nezbytné dbát i o pravidelný pitný režim. Tento problém řeší voda pro psy Fooky Water, která je k dostání i s mističkou, a tím pádem je vyřešeno i to, kam vodu nalít. Voda je obohacena o vápník, který prospívá zdravému růstu kostí a svalů pejska.

Bezpečí v autě

Dbát na bezpečí při jízdě je třeba i u zvířat. Jedná-li se o malé plemeno, není od věci koupit přepravku, a pejsek tak nebude s každou zatáčkou cestovat po sedačce. Doporučujeme do přepravky dát oblíbenou deku či ručník, který vládne pachy domova a psa uklidní.

Jak s hudbou v autě

Pokud je pes z jízdy vystresovaný, hlasitost hudby v autě by neměla přesáhnout únosnou hranici. Psí uši jsou daleko citlivější, a pokud nechcete, aby pes vyl do rytmu Kabátů, držte volume vlevo.

Ohleduplnost je na místě

Pes vycítí lidské emoce lépe než kdejaký trénovaný empatik. Je tedy dobré ho uklidňovat, občas pohladit a snažit se jízdu co nejvíce přizpůsobit jeho návykům. Když pejsek vycítí, že současná nálada jeho páníčka je mírumilovná, sám bude klidnější.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: