Jak vybírat pojištění domácnosti

Jak vybírat pojištění domácnosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pojištění domácnosti je v dnešní době samozřejmostí, a to i v případě, že vlastníkem daného objektu nejste vy sami a bytovou jednotku máte pouze v pronájmu. Nabízené služby českých pojišťoven občas ale hraničí s alchymií a málokdo se v nich vyzná. O častých útrapách zájemců o pojištění domácnosti nám něco málo řekli odborníci jednoho z největších srovnávacích portálů u nás.

O Top-Pojištění.cz

Internetový portál Top-Pojištění.cz vznikl v roce 2005, kdy vstoupil na český pojistný online trh. Jako první začalo Top-Pojištění.cz nabízet zákazníkům online povinné ručení, následovalo havarijní pojištění, cestovní pojištění a v současné době v nabídce nalezneme i pojištění domácnosti. Tento portál je dlouhodobě jedničkou na trhu internetového cestovního pojištění a hlavním hráčem na poli ostatních pojistných produktů. Nespornou výhodou sjednání pojištění online je zejména úspora času a mnohdy i peněz, a tak je tento způsob uzavíraní pojištění  čím dál tím oblíbenější. Sjednání pojištění zabere něco málo okolo 10 minut, v některých případech ani to ne. Nehledě na to, že všechny produkty jsou zákazníkům přehledně nabídnuty na jednom místě, a to včetně pojistné částky, výše limitů a dalších. „Top-Pojištění.cz spolupracuje se všemi důležitými pojišťovnami na českém trhu. Co se týče pojištění domácnosti, klientům můžeme nabídnout srovnání a kalkulaci 9 pojišťoven.“, vysvětluje jednatel společnosti Ing. Tomáš Voharčík.

Pojištění domácnosti

Nejprve je důležité si uvědomit, co vlastně pojištění domácnosti znamená a co od něj můžeme čekat. Někteří lidé si pletou pojištění domácnosti s pojištěním nemovitosti. Jedná se však o dva naprosto rozdílné produkty. Zatímco pojištění nemovitosti chrání samotnou stavbu, pojištění domácnosti zabezpečuje vybavení bytu či domu. Mezi základní rizika pojištění patří živel, odcizení a povodeň. „Setkáváme se s tím, že si lidé zapomínají v pojistných podmínkách prostudovat, co které pojištění pokrývá a co nikoli. Při uzavírání smlouvy je třeba být pečlivý, ve výsledku se to vyplatí. Pokud si někdo neví rady s užívanými termíny, naše zákaznická podpora je samozřejmě k dispozici.“, dodává Ing. Voharčík

Pokud tedy máme jasno, co od pojištění očekáváme, přichází na řadu stanovení odpovídající pojistné částky. „V případě, že stanovíte nižší pojistnou částku, než je skutečná hodnota vámi pojišťované domácnosti, jedná se o podpojištění. V praxi to znamená, že při pojistné události neobdržíte náhradu do výše pojistné částky, ale pouze poměrnou část k hodnotě domácnosti. V případě vyšší pojistné částky však máte nárok na plnění pouze do výše hodnoty domácnosti či nemovitosti.“, objasňuje pan Voharčík. Obecně se tedy vyplácí stanovit pojistnou částku v souladu s reálnou hodnotou domácnosti.

Zabezpečení domácnosti

Jelikož je součástí pojištění domácnosti také krytí škody způsobených vloupáním, pojišťovny vyžadují odpovídající úroveň zabezpečení. Platí to, že čím vyšší limity plnění, tím lépe musí být domácnost zabezpečena. Je pouze logické, že při nedostatečné úrovni zabezpečení mohou pojišťovny smlouvu odmítnout.

Kromě těchto kroků je však třeba myslet i na to, jaké jsou na vybranou pojišťovnu reference. U pojištění domácnosti hraje roli finanční zabezpečení, stabilita a tradice na trhu. To by spolu s výslednou volbou pojištění mělo být na prvním místě při výběru pojištění domácnosti. Pojistné je v tomto případě až druhořadé.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: