Jak vaše ratolesti zabavit na podzim? Vezměte je na strašidelný středověký víkend

Jak vaše ratolesti zabavit na podzim? Vezměte je na strašidelný středověký víkend

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Léto definitivně předalo vládu podzimu, který se pomalu, ale jistě hlásí o slovo s klesajícími teplotami, krátícími se dny a nevlídným počasím. Prázdniny plné sladkého nicnedělání jsou ty tam a našim ratolestem opět začala škola. S kazícím se počasím přímo úměrně ubývá možností venkovního volnočasového vyžití, ale zdaleka to neznamená, že by nadcházející roční období muselo být ve znamení nudy. Naplánujte pro vaše děti na jeden z podzimních víkendů netradiční program, který si co do zážitků a nových dobrodružství v ničem nezadá s tolik oblíbenými prázdninami.

Přes léto je většina dětí zvyklá trávit hodně času venku na čerstvém vzduchu hraním s kamarády, sportováním a podnikáním různorodých výletů. S novým školním rokem však nejen že ubývá volného času, který musí udělat místo navrátivším se povinnostem, ale také chladné teploty a brzké stmívání děti nutí trávit více času v interiéru, kde jsou možnosti jak se zabavit omezené. Čeká nás mnoho dlouhých podzimních večerů a volných víkendů, a tak by byla škoda je nevyužít a dětem nepřichystat zábavný program plný zážitků, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Nedaleko Prahy se rozkládá jiný svět…

Jen malý kousek za Prahou směrem na Jičínsko se rozkládá proslulá obec Dětenice, která do historie zážitkové turistiky vstoupila otevřením úplně první středověké krčmy, nabízející pohostinství a servis typický pro tyto temné a nelítostné časy. Od roku 2003, kdy byla poprvé otevřena jako první svého druhu u nás, už uplynul nějaký ten čas. Lovce netradičních zážitků dnes už láká k návštěvě celý dětenický resort zahrnující místní pozdně barokní zámek, pivovar, výstavu Dětenické peklo, rytířské turnaje a středověký hotel. Vítány jsou i děti, pro které je připravený speciální program. Každou sobotu se v zámeckých komnatách pravidelně konají strašidelné prohlídky v doprovodu čarodějnice. Za světla plápolajících svíček zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém odvypráví příběh o tom, jak se v Dětenicích žilo. Hodné děti se nemají čeho bát, nudit se nebudou ani dospělí návštěvníci.

Kromě toho si resort Dětenice na září a říjen pro děti nachystal víkendové akce s názvem Dětenice dětem. „Rozhodli jsme se dětem začátek školního roku, tradičně spojený s koncem radostné zábavy a návratem vyučování a domácích úkolů, zpříjemnit, a proto jsme pro ně v září a říjnu připravili víkendový program zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Každou sobotu a neděli budou mít děti do 15 let v doprovodu dospělých vstupy na zámek, do pekla, do pivovaru a na rytířské turnaje zcela zdarma. A jako příjemný bonus k tomu budou mít navíc oběd nebo večeři. Těšit se mohu na krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a míchaným zeleninovým salátem,“ doplňuje Ondráčková.

Středověk na vlastní kůži

V neděli také každé dítě v rámci akce zažije v čase od 19 do 22 hodin středověk na vlastní kůži. Jde o unikátní středověký program v místní krčmě, který předvede velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců, umění fakíra s hadem nebo třeba divokého medvěda. Na jednadvacáté století úplně zapomeňte a nechte se vtáhnout do dění. Kolem vás se budou míhat šermíři, tanečnice i žebráci a celý večer bude hrát živá hudba. Ti otrlejší mohou zhlédnout jedinečná středověká představení, jako je například poprava oběšením, řezání jazyka nebo upalování čarodějnic.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: