Jak na podzimní deprese?

Jak na podzimní deprese?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Smutek je jeden ze základních pocitů, které prožívá snad každý člověk. Pocitu smutku odpovídá právě období podzimu. Je to pocit lidské mysli, kdy léto už skončilo a rok se ubírá do zimy. Je to doba, kdy se neustále zkracuje den, ubývá světla a slunce. Nastává čas melancholie, rozjímání…

 

Podle tradiční čínské medicíny souvisí s pocity smutku orgány plíce a tlusté střevo. Pokud budou plíce pracovat optimálně, budou jejich sliznice čisté a plicní sklípky schopny s co největší účinností předat kyslík ze vzduchu červeným krvinkám, pak bude mít každá buňka v lidském těle schopnost využít více energie a tedy za pomoci kyslíku spálit více cukrů nebo tuků. Obecně tedy platí, že čím více se dostane kyslíku do lidského těla, tím má člověk více energie, životního elánu a chuti do realizace nových věcí. Plíce a plicní sklípky je možné detoxikovat například přípravkem Joalis ReHerb.

 

Různé dechové techniky, které znají východní medicínské a filozofické školy, či některé moderní psychologické školy velmi přispívají ke správné činnosti orgánů a k celkové tělesné vitalitě. Stačí se totiž jen soustředit na dech, tedy na výdech a nádech a pohyby břicha v oblasti trochu níž pod pupkem (tzv. bod hara – přibližně druhá čakra z indické tradice), a již bezprostředně po několika minutách takového soustředěného dýchání může člověk na sobě cítit veliké změny.

 

Lidské pocity se tvoří v jedné části mozku, který se nazývá emocionální mozek nebo též limbický systém. Jsou nakonec spojeny s konkrétními přeměnami chemických látek, u smutku a deprese s nervovým přenašečem serotoninem, který právě je v mozku pocit za pocit dobrého rozpoložení mysli, tedy dobré nálady. Mozkové struktury, které jsou odpovědné za produkci a navazování serotoninu na receptory buněk lze rovněž očišťovat a tím významně přispívat k odstraňování smutků a depresí. K tomu lze využít přípravek Joalis Depren.

 

Při práci s vlastní depresí a smutky významně přispívá duševní hygiena, tedy schopnost si odpočinout, relaxovat a zejména schopnost si stále v životě programově připravovat drobné radosti nezávislé na druhých lidech, na které se tak člověk těší. Radost je totiž právě tou emocí, která vytlačí z mozku smutek. Smutek a radost zároveň nemohou existovat.

 

Ing. Vladimír Jelínek

 

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na www.joalis.cz

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: