Investujte do nemovitostí bez rizika a starostí díky nové realitní službě na českém trhu

Investujte do nemovitostí bez rizika a starostí díky nové realitní službě na českém trhu

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nákup nemovitosti, ať už soukromě či za účelem pronájmu, patří mezi bezpečné investice s malou mírou rizika a velkou výnosností. Výběr vhodného objektu ke koupi se však neobejde bez potenciálních rizik a vyžaduje neustálou bdělost a spoustu času na sledování vývoje realitního trhu. Nejen díky tomu vznikla nová služba pro kupující nemovitostí na českém realitním trhu.

Jakkoliv je vlastnictví nemovitosti bezpečným a dlouhodobě výnosným zhodnocením peněz, její nákup představuje komplikovanou transakci s množstvím rizik, kvůli nimž může kupující utrpět nemalou finanční ztrátu. Jak poznat výhodnou investiční příležitost? Jakou nemovitost vybrat pro vlastní bydlení a kolik za ni zaplatit? Kde hledat zajímavé nabídky? A jak se pojistit proti skrytým technickým a právním vadám? To jsou nejčastější otázky, které běží hlavou každého kupujícího, ať už vyhledává nemovitost pro vlastní užívání, nebo jejím pořízením sleduje investiční záměr a plánuje ji pronajímat.

Pozor na služby „profesionálů“

Po střízlivém posouzení vlastních schopností se řada zájemců zvažujících investici do nemovitosti uchyluje ke službám realitního makléře jakožto profesionála zkušeného v oblasti nákupu a prodeje realit. Jenže spoléhat se bezvýhradně na jeho rady se nemusí vyplatit. Je třeba si uvědomit, že práce realitního agenta je motivována provizí ze zprostředkované transakce, a je tudíž v jeho zájmu prodat nemovitost v co nejkratší době za co nejvyšší cenu. Výběr a nákup objektu není radno uspěchat, což je často v rozporu se zájmy makléře, který se naopak nechce zdržovat, proto může případné problémy v zájmu hladkého průběhu úmyslně zatajovat.

„Každému, kdo zvažuje koupi nemovitosti, doporučujeme vyhledat nezávislého odborníka s mnohaletými, všestrannými zkušenostmi, který je schopen odhalit všechny slabé stránky i skryté hrozby, jež by mohly nezkušenému oku uniknout. Preventivně tak můžete předejít citelným finančním ztrátám,“ říká Ing. David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International, zvolené čtenáři Prague Post jako nejlepší realitní společnost. V oblasti nákupu nabízí vyhledání vhodné nemovitosti pro vlastní potřebu i výhodné investiční nabídky ze všech veřejných i neveřejných zdrojů, od zprostředkovatelů i přímých majitelů, dále kompletní posouzení a zpracování technických a právních podkladů jakož i zastoupení na prohlídkách, dražbách a veškerých jednáních. Kromě toho působí také v oblasti správy nemovitostí a developmentu.

Inspekce technického stavu a posouzení právní stránky

Průzkum vytipovaného objektu je třeba provést důkladně se zřetelem na mnohé aspekty. Předně je nutné provést kvalifikovaný odhad skutečné tržní hodnoty, eventuálně odhad nákladů na provedení rekonstrukce tak, aby se nákup vůbec vyplatil a nemovitost se nevydražila za vyšší cenu, než je její opravdová hodnota. Po fundovaném posouzení je možné poskytnout argumenty pro vyjednání slevy. Takový postup může ušetřit kupujícímu až statisíce. Důležitou oblastí jsou také technické a právní záležitosti koupě.

Do právních záležitostí spadá posouzení kupní smlouvy a zajištění aktuálních výpisů z listu vlastnictví, přičemž důležité jsou údaje nejen o majiteli, ale také o omezení vlastnického práva, jako je exekuce, zástavní právo či věcné břemeno. Při prověřování stavebně technického stavu se zaměřuje pozornost na zevrubný technický stav. Technická inspekce zahrnuje střechu, statiku, vnitřní rozvody včetně odpadů a stoupaček, podlahy, zdi, izolaci a fasádu. Riziku se nevyhnete ani při nákupu novostavby, neboť i ty bývají z hlediska faktického stavu problematické. Rovnítko co je nové, musí být i funkční, zde rozhodně neplatí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: