Investiční nemovitost jako zdroj pasivního příjmu: jak na to?

Investiční nemovitost jako zdroj pasivního příjmu: jak na to?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Patrně každý minimálně jednou za život zvažoval, jak svůj měsíční příjem obohatit o nějaký ten peníz navíc. Mnohdy však na další zaměstnání nezbývá čas ani síla, proto se většina ubírá k myšlence pasivního příjmu v podobě finančních prostředků, které k nám přicházejí v pravidelných intervalech bez většího úsilí. Zdá se vám to jako utopie? Pak vězte, že z právě takové myšlenky se můžete těšit i v reálném životě – postačí vám k tomu investice do nemovitosti.

Proč se vyplatí investovat do další nemovitosti?

Jste-li vlastníkem více než jedné nemovitosti, pak máte cestu k pasivnímu příjmu zcela otevřenou. Ovšem ani v opačném případě se se svým snem loučit nemusíte, je však důležité zvolit takovou investici, která vám přinese nejlepší zhodnocení vložených financí. Největší výhodu investic do nemovitosti k pronájmu představuje zhodnocení vložených peněžních prostředků, neboť i samotná nemovitost nabývá pod vlivem řádného spravování na prodejní ceně. Ve finále tak máte možnost svou počáteční investici znásobit a uložené peněžní prostředky vám tak vydělají více, než by tomu bylo například v bance.

Úspěch investice spočívá v řádné přípravě

Ne vždy se však podaří natrefit na tu nejlepší nabídku, jakou bychom si představovali. Mnohdy s sebou monitorování inzerátů přináší také vysokou časovou náročnost, kterou si může málokterý řadový zaměstnanec dovolit. A když už není problémem čas, mohou se naopak objevit komplikace v podobě neznalosti realitního trhu a pojmů či postupů s ním spojených. Člověk se tak rázem může ocitnout uprostřed bezvýchodné situace, až nakonec od realizace svého snu zcela upustí. Aby k podobným situacím nedocházelo, je vhodné se obrátit na odborníky specializující se na trh s nemovitostmi. „Naše služby šetří klientům nejen jejich drahocenný čas, ale také samotné finance. Díky řadě předních specialistů dokonale se orientujících na trhu realit zajišťujeme prvotřídní servis, který mimo jiné zahrnuje podrobný monitoring inzerátů realitních kanceláří, vyhledání výhodných nabídek z dražby, privatizace nebo výběrového řízení, či vyjednání slev a lepších cenových podmínek,“ uvádí Lenka Kopecká ze společnosti Bohemian Estates, jenž je odborníkem na komplexní servis v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí.

Eliminujte riziko neplatičů

Se samotným zakoupením nemovitosti však starosti nekončí. Následuje totiž druhá, velice důležitá fáze, a sice správa investice. Ta v sobě zahrnuje zpravidla vyhledání potenciálních nájemníků, jednání s úřady, zajištění poskytování služeb a energií, pravidelné údržby a běžné opravy či vybírání nájemného včetně vymáhání dluhů s ním spojených. Chcete-li také těmto úkonům věnovat co nejméně svého času, můžete je též přenechat odborníkům, kteří zajistí kompletní správu nemovitosti včetně komunikace s nájemníky a právního servisu. „Kromě klasické správy nemovitosti nabízíme také službu garantovaného nájmu, kdy klient pravidelně inkasuje příjmy z pronájmu bez ohledu na to, zda je jeho nemovitost obsazena,“ popisuje Kopecká. Výhodou garantovaného nájmu je tak nejen pravidelný příjem, ale také eliminace rizika neplatičů a garance nájmu v době, kdy je byt či dům zcela neobydlený. Pokud si tedy nemovitost zakoupíte na hypotéku, můžete tak učinit bez nákladného pojištění – díky garantovanému nájmu máte každý měsíc k dispozici předem sjednanou výši peněžních prostředků. „S touto službou vám navíc odpadá starost s veškerou údržbou a případnými opravami, neboť po skončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v původním stavu,“ dodává Kopecká.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: