I letos nechávají Češi plány na dovolenou na poslední chvíli, situaci může ulehčit připojištění na covid

I letos nechávají Češi plány na dovolenou na poslední chvíli, situaci může ulehčit připojištění na covid

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Lidé míní, pandemie mění. Neplánovat se Češi naučili již během loňského léta, kdy byly nejoblíbenější právě last minute zájezdy. Podobně je tomu i letos, o to více to ale platí teď, když některá pravidla pro vycestování a návrat zpět do České republiky přitvrzují. Lidé mají obavy z nařízených karantén nebo z toho, že se jim pobyt v dané destinace nechtěně prodlouží. Tento problém však řeší připojištění na covid-19, které pojišťovny začaly nabízet poměrně nedávno.

 

Své zákazníky na to upozorňuje internetový srovnávač finančních produktů Porovnej24.cz, který srovnává nabídky cestovního pojištění od různých pojišťoven působících na českém trhu. A přestože připojištění na covid-19 nabízí jen některé z nich, turistům je doporučováno této nabídky využít a vybrat si to pojištění, které na komplikace spojené s globální pandemií myslí.

 

Podmínky pro cestovatele se rychle mění

Není totiž žádným překvapením, že se podmínky pro pobyt v dané zemi mohou bleskově měnit. Ostatně jsme to již několikrát zažili a situaci komplikují nejen omezení vydávaná naší vládou, ale i omezení, která vydávají vlády ostatních zemí. Rázem se tak mohou změnit požadavky po vstup do země, podoba potvrzení o otestování či očkování a v tom nejhorším případě se můžete krátce před vycestováním dozvědět, že si na dovolené bude nejprve potřeba odbýt pár dní karanténu.

 

Pojišťovny se však k tomuto problému postavily čelem a nabízí připojištění na covid i v rizikových zemích. V případě nemoci nebo nařízené karantény tak hradí náklady na lékařskou péči, náhradní ubytování nebo náhradní dopravu. Podrobné podmínky si je však potřeba pročíst před sjednáním pojištění, což lze učinit přímo na webu Porovnej24.cz.

 

Last minute pobyty

A přestože se nyní bůhvíjakému plánování většina lidí vyhýbá, odborníci varují před vyčkáváním na ultra last minute pobyty, které byly oblíbené zejména v loňském roce. O to spíše to platí pro cestovatele ve skupinách nebo pro rodiny s dětmi, které mají mnohdy specifické požadavky na stravu či uspořádání pokojů. Po těchto nabídkách je nyní největší hlad a jsou často ihned pryč.

 

Ve většině případů se u těchto pobytů nedočkáme ani extrémních slev, na které jsme z loňských let byli zvyklí. Cestovní kanceláře a hotely totiž ceny nasadily poměrně nízko už nyní a nezbývá moc prostoru pro manipulaci. Výhodně vás tak vyjdou nabídky i s několikatýdenním předstihem. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam se letos vydáte, začněte se pomalu rozhlížet a nezapomeňte na vhodné pojištění.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: