Hydratace vlasů je v zimě nejdůležitější. Jak na ni?

Hydratace vlasů je v zimě nejdůležitější. Jak na ni?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Péče o vlasy je prakticky nikdy nekončící boj. Ty totiž potřebují zvláštní péči nejen v létě, kdy jsou neustále vystavovány slunci, ale taktéž v zimním období, kdy na nich neplechu páchá extrémně chladné počasí, mráz, vítr a přechody ze zimy do tepla. Zdaleka nejdůležitější roli poté v péči o ně a vlasovou pokožku hraje dostatečná hydratace, která dokáže zabránit jejich padání, lámání a vysoušení.

Hydratace zevnitř

Důležité je si ovšem uvědomit, že kromě vnější péče o vlasy se na jejich celkové kondici podepisuje i náš jídelníček. Ten je navíc v zimě často ochuzen o čerstvé potraviny a vitaminy, a tak jsou vlasy a vlasová pokožka náchylnější k poškození. Jaké potraviny bychom tedy měli konzumovat, abychom vlasy udrželi v co nejlepší kondici? Na hydrataci se velkou měrou podepisuje dostatek vitaminu A, který ovlivňuje výrobu kožního mazu pokožky hlavy. Jeho nedostatek poté vede k vysoušení a lámavosti vlasů, a proto je nutné hlídat si jeho příjem. Vitamin A obsahují například brambory, meruňky, broskve, ale například i mrkev, batáty, brokolice, špenát či zelí. Vlasovou strukturu poté posiluje vitamin C, který najdeme v citrusech, ale také v rajčatech, okurkách, květáku či paprice. Podceňovat nelze ani příjem bílkovin, které jsou důležité pro růst vlasů a zajišťují jejich pevnou strukturu. Bílkoviny kromě masa najdeme i v tofu, vejcích, oříšcích a semínkách.

Vlasy nemůžeme zbytečně zatěžovat

Kromě vhodné hydratační kosmetiky je taktéž nutné eliminovat další úpravy vlasů, které je zatěžují a tím dehydrují. Řeč je například o častém mytí, vysoušení vlasů, jejich žehlení nebo o používání tužidel a laků na vlasy. Po každém mytí bychom se tak měli snažit nechat vlasy volně uschnout a v případě jejich další úpravy alespoň do délek aplikovat nejrůznější hydratační oleje a séra. Vyhnout bychom se však také měli používání nevhodných kartáčů, které vlasy lámou a kvůli nim vlasy elektrizují. Naopak prospěšné je používání hřebenů z přírodních materiálů, jako jsou kančí štětiny. Takové kartáče naopak napomáhají k přirozenému rozšiřování mazu z vlasové pokožky, a tím jsou vlasy přirozeně chráněny. Při pravidelném kartáčování lze navíc oddálit intervaly mezi jednotlivým mytím, čímž napomáháme k přírodní hydrataci vlasů bez nutnosti používání olejů a vlasových masek.

Kvalitní kosmetika

V zimě je však naprosto stěžejní používat kvalitní hydratační vlasovou kosmetiku. Přímo zázračně působí řada na vlasy kosmetiky NevO Dead Sea SPA s výtažky z Mrtvého moře. Ta obsahuje šampon, kondicionér, vlasový krém a vlasové sérum. Řada je vhodná pro všechny typy vlasů a nejen, že je hydratuje, ale zároveň je chrání před vnějšími vlivy. Vlasové sérum navíc obsahuje arganový olej, který udržuje zdravé kořínky a pokožku hlavy, a rakytníkový olej, který zase urychluje růst a zabraňuje vypadávání vlasů. Sérum se používá v malém množství, jen několik kapek, které se zahřeje v dlaních a následně vmasíruje do pokožky hlavy. Již po několika aplikacích poté můžeme pociťovat, že jsou vlasy posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením.

Další suroviny vhodné k hydrataci

Hydratovat vlasy ovšem můžeme i dalšími způsoby díky surovinám, které většinou najdeme ve spíži. Kvalitu vlasů pozitivně ovlivňuje například i olivový olej, avokádo, vejce, med či pivo. K ošetření suchých vlasů se však hodí i jablečný ocet, který lze jednoduše smíchat s vodou v poměru 1:3 a následně jím vlasy opláchnout.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: