Na hory jedině s pojištěním

Na hory jedině s pojištěním

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Je letošní dovolená na horách teprve před vámi? Nezapomeňte se pojistit. Pojištění vám kryje záda v případě většího úrazu i drobných zranění. Některé pojišťovny navíc nabízí i připojištění v situacích, kdy vám plány nějakým způsobem překazí onemocnění covid-19.

Pojištění ve státech Evropské unie

Přestože je modrá kartička pojištěnce průkazem o zdravotním pojištění i v ostatních státech Evropské unie, nelze se na ni spolehnout za každých okolností. Naše zdravotní pojištění totiž v zahraničí kryje pouze náklady na lékařsky nezbytnou péči, a to jen v lékařských zařízeních zapojených do systému státní zdravotní péče. A jelikož se poměrně jednoduše může stát, že v případě úrazu skončíte v soukromém zařízení, výjimkou nejsou situace, kdy za poskytnutou zdravotní péči musíte zaplatit. Účty za drobná zranění se pohybují v řádech desetitisíců, účty za vážnější úrazy včetně transportu se pak mohou vyšplhat na statisíce.

Bez pojištění ani ránu

Nabízí se proto sjednat si před každou cestou do zahraničí cestovní pojištění. O to spíše, když je možné ho v dnešní sjednat během pár minut online, například na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz. Pojištění na hory je možné srovnat podle cílové destinace a pro kalkulaci ceny stačí zadat základní údaje o cestě. Některé z produktů navíc kryjí léčebné výlohy v případě onemocnění koronavirem, a dokonce i v případě technické karantény. Pojištění vám tak pomůže dostat se zpátky domů v situacích, kdy nemůžete odcestovat zpět podle původního plánu. Pojištění byste však neměli podceňovat ani když míříte na české hory. Tam vám léčebné výlohy sice pokryje klasického zdravotní pojištění, uvažovat ale můžete například i o pojištění odpovědnosti nebo o úrazovém pojištění, které v podstatě funguje jako odškodné v případě vážnějších úrazů. Chystáte-li se tak vaší horskou dovolenou kompletně prosportovat, myslete na různé scénáře.

Na co si dát pozor

Při sjednání pojistky pak dbejte na správné stanovení pojistných limitů a také na výběr zvláštních sportovních aktivit, hodláte-li je provozovat. Ty sice mohou cenu pojištění nepatrně navýšit, na Klik.cz však můžete vybrat takovou nabídku, která nejlépe odpovídá vašim požadavkům a zároveň i finančním možnostem. Nemusíte se také bát toho, že by nějaká pojišťovna byla zvýhodňována. Nabídka je na portále o pojištění tomto skutečně férová a transparentní.

Nezapomínejte také na to, že v cestovním pojištění na hory existují výjimky. Tak například u většiny pojišťoven nelze pojištění čerpat, pokud mělo na pojistnou událost vliv požití alkoholu. Pouštět byste se neměli ani mimo vyznačené trasy nebo do vysokých nadmořských výšek. Pro jistotu si pečlivě pročtěte podmínky cestovního pojištění, případně se obraťte na zákaznickou linku Klik.cz, kde vám specialisté pomohou dopátrat se odpovědí na případné otázky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: