Hledáte pro své vlasy příval jarní energie? Řekneme vám jak na to!

Hledáte pro své vlasy příval jarní energie? Řekneme vám jak na to!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Možná již máte první jarní detox organismu za sebou a uplynulé slunečné velikonoční svátky ve vás zanechaly optimismus a odpočatou mysl. Co ale vnějšek vašeho těla? Ten totiž potřebuje stejnou míru péče jako vnitřek a neměli bychom ho zanedbávat. Nejprve se však zaměříme na vlasy a řekneme si, jak o ně v tomto období pečovat.

Vlasy po zimě

Zimní období není těžké jen pro organismus a pleť, jak se mnozí domnívají. Naopak, zimní měsíce páchají nemalé škody i na vlasech. Vlasová pokožka bývá po zimě mastná a svědí, vlasy jsou unavené a bez života, konečky se třepí a ani po několika vyzkoušených produktech z drogerie nejeví vlasy známky zlepšení.

Na jaře zároveň většina lidí vlasy ne a ne upravit, ty totiž elektrizují, jsou rozlítané a postrádají lesk. Než se ovšem nadějeme, přijde léto, kdy vlasy opět vystavujeme nadměrné zátěži, a tak je nejlepší čas na hloubkovou regeneraci právě teď. Jakou kosmetiku ale zvolit?

Zázrak z Mrtvého moře

Mrtvé moře je po celém světě známé a hojně navštěvované právě pro své léčebné účinky. Zároveň se jedná o nejníže položené odkryté místo na světě a díky své vysoké salinitě znemožňuje existenci vodních tvorů. Pro lidi je ovšem přímo zázračné, je totiž nejbohatším zdrojem minerálů a stopových prvků, které obsahuje jak voda, tak bahno. To je často přidáváno do kosmetiky, jelikož detoxikuje, zbavuje pokožku odumřelých částic, zrychluje krevní oběh a má regenerační vliv na pokožku.

„Kosmetika obsahující minerály z Mrtvého moře je vhodná nejen pro ty, kteří mají problematickou pokožku, ale i pro ty, kteří si chtějí dopřát extra péči. Například v tomto období mohu doporučit řadu na vlasy s minerály, která odstraňuje nečistoty a obnovuje přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Šampon z této řady zároveň revitalizuje a zpevňuje vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživuje kořínky, zpevňuje je a tím zmírňuje nadměrné vypadávání vlasů,“ říká Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky s unikátními léčivými výtažky z Mrtvého moře.

Od zmiňovaného výrobce kosmetiky zároveň můžeme doporučit i neoplachový hydratační vlasový krém, který vytváří ochranný film na vlasech a udržuje vlhkost uvnitř. Obsažené minerály a vitaminy B a E poté vlasy vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů.

„Jedinci s velmi poškozenými vlasy náchylnými k nadměrnému vypadávání zároveň ocení vlasové sérum s argonovým olejem, díky kterému jsou vlasy po několika aplikacích posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením. Sérum obsahuje arganový olej, rakytníkový olej, vitamín E a pšeničný protein, díky kterému je na každém vlasu zanechán ochranný film,“ dodává Ludvíková.

Nezapomínejte na jídelníček

Opomenout však v tomto období nelze ani stravu, která se na kondici vlasů taktéž velmi podílí. Dejte si proto záležet na tom, aby byla vaše strava co nejpestřejší a skládala se z čerstvých surovin, jako je zelenina, ovoce, luštěniny, ořechy, semínka a zejména rybí maso.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: