Havarijní pojištění není povinné, přesto se vyplatí. Jak si ho sjednat výhodně?

Havarijní pojištění není povinné, přesto se vyplatí. Jak si ho sjednat výhodně?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Havarijní pojištění vyjde příliš draho a je nepovinné, tím pádem zbytečné. Nemá význam pojišťovat staré vozidlo. Právě tyto dva argumenty se často objevují, přijde-li řeč na placení havarijního pojištění. Pravda je, že tzv. havarijko něco stojí, nicméně pravidelná částka, kterou platíte, je jen symbolická v porovnání s tím, jaké škody tato pojistka kryje. Skutečný smysl havarijního pojištění si totiž řidič uvědomí až ve chvíli, kdy z vlastní kapsy musí hradit škodu, již nekryje povinné ručení. Zeptali jsme se pojišťovacího specialisty, jak si sjednat havarijní pojištění výhodně tak, aby zátěž na váš rozpočet byla minimální.

Zvolte si variantu havarijního pojištění kryjící pouze vaše rizika

Ve městě se vyplatí pojistit se proti vandalismu, na vesnici zase proti střetu se zvěří. Této zúžené variantě pojistného plnění, kdy si vyberete specifická rizika, se říká mini casco. „Pojištěním vybraných rizik dosáhnete na příznivou cenu, jen je potřeba počítat s tím, že oproti all risk havarijnímu pojištění chrání vaše vozidlo pouze v částečném rozsahu. All risk varianta vás naopak kryje proti všem volitelným rizikům,“ vysvětluje Aleš Rorthbarth, odborník na pojištění z online srovnávacího portálu Klik.cz.

Zkontrolujte si pojistnou hodnotu Vašeho vozu každý rok

Pojistná hodnota vašeho vozu by měla odpovídat aktuální hodnotě vozidla. Hodnota vozidla jeho provozem každý rok prudce klesá. Budete-li pravidelně revidovat jeho pojistnou hodnotu, dosáhnete tím na nižší pojistné při obnově pojistky a odpovídajícího krytí.

Zvolte vyšší spoluúčast

„Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím bude pojistné levnější. V případě havárie však logicky zaplatíte v rámci spoluúčasti také více peněz, Zvažte, zda se vám vyplatí víc úspora na splátkách pojištění, nebo úspora během případné větší škody,“ radí Aleš Rothbarth z Klik.cz. Povinné ručení a havarijní pojištění se také vyplatí sjednat u jedné pojišťovny. Většina pojišťoven v takovém případě přiznává výraznou slevu na pojistném z obou pojištění.

Zabezpečte svůj vůz adekvátně

Pokud je vaše vozidlo dostatečně zabezpečené (imobilizér, mechanické zabezpečení, satelitní vyhledávání apod.), získáte zajímavé slevy na pojištění rizika odcizení. Většina pojišťoven umožňuje převod bonusů z předchozího povinného ručení na nové havarijní pojištění. Tuto službu za vás udělají i školení specialisté na online srovnávací platformě nabídek a cen Klik.cz. Neváhejte se na ně obrátit – pomohou vám sestavit pojištění na míru a zároveň zjistí, jaké jsou aktuálně platné slevy a výhodné nabídky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: