Havarijní pojištění levně a z pohodlí domova

Havarijní pojištění levně a z pohodlí domova

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nákup i provoz motorového vozidla není levná záležitost, uvážíte-li jeho vyšší pořizovací cenu, průběžné tankování pohonných hmot, platby za povinné ručení a náklady na pravidelný servis. To všechno jsou výdaje, o kterých víte a můžete je plánovat v rámci rozpočtu celé vaší domácnosti. Pak jsou tu ale nepříjemné události, které se přihodí, aniž je plánujete, a jdou ruku v ruce s vysokými výdaji. Pro tyto případy se vyplatí mít sjednané i havarijní pojištění. To sice patří k dražším pojistným produktům, ale jsou způsoby, jak na něm ušetřit.

Na českých silnicích denně dochází k mnoha dopravním nehodám. Z hlediska materiálních škod se vyplatí být na straně poškozeného než viníka. V takovém případě škodu na vašem voze uhradí povinné ručení viníka autonehody. Jste-li viníkem vy, škodu na vozidle poškozené strany uhradí podle stejné logiky vaše povinné ručení. Jenže co škody na vašem vlastním autě? Náhradní díly, opravy a veškeré servisní služby na autě jsou čím dál dražší a výdaje za ně výrazně pocítíte ve vašem rozpočtu. Vyplatí se myslet i na tyto eventuality a nad rámec zákonného povinného ručení si sjednat i dobrovolné havarijní pojištění. Přinášíme tipy, jak si pořídit tu nejlevnější a přitom dostatečnou variantu. Přes internetovou službu Klik.cz si můžete vyhledat nejlevnější nebo nejvýhodnější havarijní pojištění během několika málo minut z pohodlí domova. Pojištění je možné sjednat přes mobil, počítač nebo telefonicky. Vše probíhá přes email, pouze zelenou kartu dostanete poštou.

Zvolte odpovídající krytí

Zvažte prostředí, ve kterém žijete, a zamyslete se nad škodami, které by se vás mohly reálně týkat. Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici proti střetu se zvěří. Tomuto produktu se říká mini casco. Cena vás příjemně překvapí.

Zkontrolujte si pojistnou hodnotu vozu

Pojistná hodnota vozu by měla odpovídat aktuální hodnotě vozidla, která jeho používáním velmi rychle klesá. Když pojistnou hodnotu každý rok zkontrolujete, dosáhnete tím nižšího pojistného při obnově pojistky a odpovídajícího krytí.

Zvolte vyšší spoluúčast

Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím bude pojistné levnější. V případě havárie však logicky zaplatíte v rámci spoluúčasti také více peněz, Zvažte, zda se vám vyplatí víc úspora na splátkách pojištění, nebo úspora během případné větší škody.

Adekvátně zabezpečte svůj vůz

Pokud je vaše vozidlo dostatečně zabezpečené (imobilizér, mechanické zabezpečení, satelitní vyhledávání apod.), můžete získat zajímavé slevy na pojištění rizika odcizení.

Převeďte si bonusy z povinného ručení

Sjednejte si povinné ručení i havarijní pojištění u stejné pojišťovny. Většina pojišťoven pak umožňuje převod bonusů z předchozího povinného ručení na nové havarijní pojištění.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: