Flexibilita v dodávkách energií: Proč je důležitá a jak na ni?

Flexibilita v dodávkách energií: Proč je důležitá a jak na ni?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zafixovat a dál neřešit. Tento model ceníku býval českými domácnostmi energií považován za nejvýhodnější a smlouvy se závazkem na dobu 3 nebo 5 let patřily mezi nejvyužívanější energetické tarify. Dnes je opak pravdou.

Poslední tři roky změnily uvažování odběratelů a energetická krize ukázala, že fixace nemusí být vždy nejlepší volbou. Nyní je situace mnohem klidnější, ceny se drží relativně v normálu, lidé jsou přesto nejistí a chtějí mít možnost volby. Tu jim ale většina dodavatelů nechce slíbit.

Smlouvy na dobu určitou jsou stále nejvíce protěžovaným produktem a předčasné vypovězení vás může přijít draho. Ve většině ceníků najdete i tzv. flexibilní tarify, které vám dovolí beztrestně odejít k jinému dodavateli. Cena elektřiny a plynu však bývá buď nevýhodná nebo se jedná o tzv. spotovou cenu, která se mění ze dne na den.

Spotová cena se odvíjí od ceny na burze a může se vyplatit zejména těm, kteří trhu rozumí a sledují vývoj cen energií na denní bázi. Na podobný vabank má ale málokdo čas a spotové ceníky tak nepatří mezi ty nejpopulárnější.

Na touhu po flexibilitě však vsadil český dodavatel energií FONERGY, který správně vycítil nechuť koncových odběratelů upsat se k jednomu produktu nebo dodavateli na několik let dopředu. Nenabízí tak spotové ceny, ale férové ceny fixované na dobu 1 měsíce. A navíc umožňuje zákazníkům kdykoli odejít. Všechny smlouvy jsou nabízeny výhradně bez závazku s tříměsíční výpovědní lhůtou. A nečekejte žádné skryté háčky, dodatky nebo pokuty.

Cenu na následující období se vždy dozvíte ve FONERGY mobilní aplikaci nebo ve webovém rozhraní, odkud zároveň ovládáte vše potřebné. Měníte zálohy, platíte, podepisujete smlouvy nebo zadáváte odečty. FONERGY chce, aby u nich zákazníci byli dobrovolně a nebáli se odejít, pokud nebudou spokojeni. Volí proto nejintuitivnější způsob, jak toho dosáhnout. Jsou transparentní a jednoduše se s nimi komunikuje. Vše se vyřizuje elektronicky, a pokud si někdo nerozumí s počítačem nebo s telefonem, k dispozici je zákaznická linka.

Svět je nyní proměnlivější a dynamičtější a být flexibilní se vyplatí. Sledujte vývoj cen na burze a predikce energetických expertů. Schopnost reagovat na změny vám může ušetřit tisíce korun ročně. Vezměte výdaje za energie do vlastních rukou a zjistěte, jaké výhody může přinést tarif bez závazku právě vám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: