Fešák Píno&Friends v novém pojetí pokračují v nekončící zábavě pro děti

Fešák Píno&Friends v novém pojetí pokračují v nekončící zábavě pro děti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Projekt Fešák Píno & Friends není české a slovenské veřejnosti neznámý. Tato show pro děti totiž začala již před deseti lety, kdy ji vymyslel představitel Fešáka Pína Josef Bača, který hledal způsob, jak děti zabavit a přiblížit se jim. Během let se tento projekt však vyprofiloval a trochu pozměnil tak, aby držel krok s další generací dětí.

Za show původně stál pouze Josef Bača alias Fešák Píno a herečka a tanečnice Petra Mošovská, kterou děti znají jako Bóňu BON Bóňu. Na posledním turné po České republice jsme však mohli vidět i nejnovějšího člena Fofrmena, jehož přítomnost sama o sobě signalizuje posun celého projektu.

„Dnešní děti jsou jiné, než jsme bývali my. Mají k dispozici tolik možností a vychytávek, jak se zabavit, že i naše show musela prodělat několik změn. Malí diváci jsou totiž to nejupřímnější publikum a je vždy velmi dobře vidět, zda jste upoutali jejich pozornost či nikoli. Proto naše programy obsahují nejen písničky a taneční choreografie, ale jsou bohaté i na speciální efekty jako laserové show či pyrotechniku, velké výrobníky bublin a další“ říká Josef Bača.

Podle něj to ovšem nejsou jen tyto efekty, v čem tkví oblíbenost Fešáka Pína a jeho kamarádů. „Myslím, že máme dětem co nabídnout. My je nejen, že bavíme a vzděláváme současně, ale na pódiu se jim opravdu věnujeme a blbneme s nimi. Jsme bezprostřední stejně jako děti a svou spontánností je dokážeme zaujmout,“ vysvětluje Bača.

A co tedy lze od každé show očekávat? „Žádné vystoupení není úplně stejné. Máme sice určitý scénář, kterého se držíme, ale vždy je prostor pro improvizaci a to z toho důvodu, abychom byli schopni reagovat na to, jak se děti baví, co je baví atd. Co však zůstává neměnné jsou jednotlivé postavy vystoupení. Máme tu Fešáka Pína, kterého představuji já. Ten je věčně ztřeštěný, miluje smích a zábavu. Poté je tu Bóňa BON Bóňa, milovnice veškerého pohybu včetně tance a bonbonů, kterých má pro děti vždy dostatek. A v neposlední řadě je tu nejnovější člen Fofrmen v podání herce Tomáše Kubáta. To je malý velký superhrdina, je neuvěřitelně rychlý a hbitý a díky své masce umí být i neviditelný. My tři tak tvoříme unikátní trio, ve kterém si každé dítě najde to svoje,“ dodává Josef Bača.

A co lze do budoucna očekávat a kde můžete Fešáka Pína a jeho kamarády potkat? „V současnosti připravujeme naše druhé CD, na kterém se bude opět podílí přední český skladatel a producent Viktor Dyk, který je zároveň autorem i drtivé většiny našich předchozích písniček. Rodičům zároveň doporučujeme sledovat naše stránky na Facebooku, kde pravidelně sdílíme naše plány do budoucna a kde zveřejňujeme i záznamy z předešlých vystoupení. A přestože bych nyní nerad prozrazoval něco konkrétního, abych nepokazil překvapení, děti i rodiče se mají stoprocentně na co těšit,“ uzavírá Bača.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: