Fenomén jménem vinyl: proč je tolik oblíbený?

Fenomén jménem vinyl: proč je tolik oblíbený?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud jste se rozhodli vyměnit starou podlahu za vinyl, pravděpodobně již tušíte, jaké výhody vám nová krytina přinese. Jste-li ovšem stále nerozhodní nebo se do fáze výběru nové podlahy teprve pomalu dostáváte, pak vám možná následující řádky napomohou k snadnějšímu rozhodování.

„Výběr podlahy je proces, který by rozhodně neměl být podceňován nebo nikterak uspěchán. Dopřejte si proto dostatek času na rozmyšlení, co vše od nové podlahy očekáváte a jaká kritéria by měla splňovat. Chcete-li si být s výběrem opravdu jistí, sjednejte si navíc konzultaci s odborníkem ze specializované prodejny, který by měl být schopný doporučit to nejlepší dle vašich představ, požadavků a finančních možností,“ radí odbornice na podlahové krytiny Renata Stuchlíková ze společnosti Koberce Trend. Pokud však přeci jen z jakéhokoli důvodu nemůžete či nechcete věnovat čas detailnímu procházení jednotlivých nabídek, vsaďte na jistotu – na vinyl!

Dokonalé vlastnosti

Pokud hledáte opravdu kvalitní materiál, který odolá vysoké zátěži a zachová si svou bezchybnou podobu po dlouhá léta, pak jste ho našli! Vinyl se totiž vyznačuje vysokou mírou odolnosti a to jak proti mechanickému poškození, tak proti vodě. Nemusíte se tedy děsit poškození ze stran domácích mazlíčků či neposedných dětí a pokládku si tak můžete dopřát ve všech místnostech včetně kuchyně anebo koupelny. Další bezespornou výhodou „vinylovky“ jsou její zvukoizolační vlastnosti, díky kterým eliminuje množství nepříjemných zvuků vyvolaných například rychlou a těžkou chůzí nebo pádem některých předmětů. Sousedské vztahy tak budou zase o něco lepší!  

Nenáročná pokládka

Pokud již čekáte nějaký ten háček, v pokládce ho nenajdete. Dříve sice montáž vinylové podlahy vyžadovala zdlouhavější postup lepením, v současné době však technologie pokročila natolik, že nutnost spoje lepit vystřídal sofistikovanější systém zaklikávání. „Náš revoluční systém 4stranného zaklikávacího systému Pure Click umožňuje kromě rychlé a snadné pokládky také možnost skládat jednotlivé vinylové dílce do mnoha vzorů. Klienti tak mohou kombinovat a vytvářet ideální podlahu dle vlastních představ,“ popisuje Stuchlíková. V neposlední řadě lze vinyl pokládat i na podlahové vytápění, díky kterému se znásobí jeho už tak dobré izolační vlastnosti. 

Snadná údržba

Třešničku na dortu představuje nenáročná údržba, kterou zvládnete levou zadní. Díky uzavřenému povrchu a nášlapné PUR vrstvě se nečistoty nemají jak dostat dovnitř, tudíž nezanechávají žádné stopy. Pokud tedy dojde ke kontaktu podlahy s nečistotou jako je například káva, bláto či marmeláda, jednoduše postačí dané místo otřít vlhkým hadříkem. Standardní údržba podlahy pak spočívá v zametání, luxování a vytírání obdobně jako je tomu u jiných typů podlah, jediné, na co je záhodno dát si pozor, je výběr vhodných saponátů. Ne všechny běžně dostupné přípravky jsou totiž vhodné k údržbě vinylu, nejlépe tak uděláte, zakoupíte-li si produkt současně s nákupem nové podlahy.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: