Důvěra lidí v online srovnávače roste, využívají je především ke sjednání pojištění

Důvěra lidí v online srovnávače roste, využívají je především ke sjednání pojištění

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Online srovnávače jsou důležitým článkem digitalizace finančních služeb v Čechách už pár let a jejich roli posílila i pandemie onemocnění covid-19. Lidé je využívají čím dál častěji, ať už čistě za účelem porovnání hledaných služeb nebo rovnou k jejich sjednání. Nejlépe si v tom vede bezesporu pojištění, konkrétní povinné ručení či havarijní pojištění.

Podle občanského zákoníku lze totiž většinu pojišťovnických produktů sjednat online, aniž by bylo nutné vlastnoručně podepisovat smlouvu. Této možnosti lidé hojně využívají především pro uzavření dvou hlavních pojištění pro vozidla. Jak online srovnávače pracují a lze díky nim ušetřit?

Zatímco pojištění nemovitosti nebo domácnosti, případně i životní pojištění, vyžadují pro uzavření pojistky poměrně specifické a podrobné informace, u pojištění vozidel stačí dodat základní informace o vozidle a o pojistníkovi. Online je tak potřeba vyplnit údaje, jako je značka a model auta nebo výkon motoru, stejně tak je nutné zadat rok narození, jméno a kontaktní údaje. Na základě těchto informací online srovnávače zpracují dostupné nabídky, ze kterých může pojistník vybírat „Nabídky povinného ručení i havarijního pojištění jsou počítány individuálně na míru klientovi podle zadaných údajů. Bereme v potaz typ vozidla a jeho výkon, stejně tak bydliště, které je pro pojišťovny důležité. Nově je na našich stránkách možné zadat i jen SPZ, díky které my předvyplníme údaje o autu a pojistník si je jen zkontroluje,“ říká Aleš Rothbarth z předního českého online srovnávače Klik.cz.

Výhodou srovnávačů je tak především úspora času. Povinné ručení online sjednáte během pěti minut. „Systém zpracuje zadané údaje a prakticky okamžitě seřadí nabídky pojišťoven, u kterých jsou jasně vidět základní informace. Ukazuje se, že nejvíce rozhodující je cena pojištění, případně i pojistné limity či rozsah asistenčních služeb. Tyto informace se tak snažíme maximálně zviditelnit, aby pojistník nemusel zbytečně rozklikávat všechny nabídky. Všechny pojišťovny, jejichž produkty nabízíme, jsou zároveň námi prověřené a klienti se tak nemají čeho obávat,“ doplňuje Rothbarth.

Pro uzavření povinného ručení i havarijního pojištění je třeba znát i naježděné bonusy a malusy. Pokud je pojistník nezná, nic se neděje. V takovém případě tuto informaci zjistí specialista Klik.cz, který na základě zjištěných podrobností může nabídnout i neveřejnou slevu na pojištění. „Stojíme si za tím, že nabízíme cenově výhodné nabídky a řidiči s námi mohou ušetřit tisíce korun ročně,“ dodává Aleš Rothbarth.

Samotné sjednání je poté otázkou několika kliknutí. Stačí si odsouhlasit podmínky a pojištění v řádném termínu zaplatit. Smluvní dokumentaci včetně zelené karty pojistník obdrží obratem na e-mail, vše je také následně odesláno doporučeně poštou na uvedenou adresu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: