Dovolenková sezóna je za rohem: Zhubněte do plavek bez potíží

Dovolenková sezóna je za rohem: Zhubněte do plavek bez potíží

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Všude po světe se pomalu ale jistě rozvolňují covidová opatření a do některých zemí je nyní možné cestovat bez jakýchkoliv potíží. O to lákavější je konečně začít plánovat letní dovolenou, která by letos mohla být po dvou letech naprosto bez problémů. Pokud vám ale vizi dovolené u moře kazí nadbytečná kila, která jste poctivě za poslední dobu nashromáždili, je nejvyšší čas jednat.

Komfortní ve vlastním těle

Nutno dodat, že o vás žádná kila navíc nic nevypovídají. Můžete je mít a cítit se skvěle, a to i přesto, že jste dříve byli štíhlejší. Ze zkušenosti ovšem víme, že nechtěné kilogramy mohou způsobit určitý diskomfort a dokonce neochotu vyrazit někam k moři. Pokud je to i váš případ, máte nyní ještě čas na to, abyste se za pár týdnů či měsíců opět cítili skvěle.

Dosáhnout toho můžete několika způsoby. Někdo se vydá cestou vytrvalého cvičení, někdo změní jídelníček a někdo kompletně změní životosprávu. Každý způsob však vyžaduje silnou vůli, některé cesty si navíc žádají i spoustu času. Toho je ovšem v dnešní hektické době nedostatek a možná nejprve potřebujete silnou dávku motivace, než se pustíte do rozsáhlých změn.

Ketodieta

I z výše uvedených důvodů je ketodieta oblíbeným hubnoucím nástrojem žen a mužů. Funguje totiž na všechny bez rozdílů věku, predispozicí a návyků. Stačí jen vydržet. Jak ale ketodieta vlastně funguje a proč je kolem ní takový humbuk?

Ketodietu znají především sportovci, kteří se díky ní dostávají snáze do formy a dovedou posunout ručičku na váze směrem doleva vražedně rychlým tempem. Tradičně tak dieta nastupuje před různými závody. Postupem času si ale toto stravování získalo své oblíbence i mezi širokou veřejností, a to i díky unikátním programům založeným na principech ketonové diety. Několikatýdenní výživové balíčky nabízí i česká společnost KetoMix.

Ta vychází z principů a poznatků ketonové diety, kdy je mírně zvýšen příjem proteinů a zásadně omezen příjem sacharidů. Jedná se o speciální postup, kdy tělu omezíte sacharidy, vaše tělo přejde na náhradní zdroj paliva, a tím jsou právě ketonové látky. Ketolátky si tělo vytvoří z vlastních tukových zásob, a tak dochází k jejich odbourávání. Lidé podstupující ketonovou dietu si chválí především úsporu času, při této dietě totiž není třeba cvičit, hlídat si kalorie nebo hladovět. Jednoduše jedete podle jídelního plánu, který se odvíjí od toho, v jaké fázi diety akorát jste.

Fáze diety

Fáze diety jsou celkem tři. První a druhá fáze jsou redukční a jí se během nich převážně KetoMix pokrmy doplněné o zeleninu a oříšky. Jídla jsou naprosto plnohodnotná a zasytí vás podle potřeby. Rozdíl druhé fáze oproti té první je ten, že již můžete konzumovat i vlastně vařená nízkosacharidová jídla. Třetí fáze je poté fixační a už vlastně o žádnou dietu nejde. Jde o to, abyste se drželi naučených návyků a do svého jídelníčku zařazovali vyvážená a zdravá jídla. V ideálním světě by tak třetí fáze měla trvat navždy, tak zajistíte, že shozená kila zůstanou už napořád dole. Celá dieta může trvat pár týdnů nebo i měsíců. Záleží jen na tom, kolik kilo plánujete shodit. Jedná se však o jeden z nejrychlejších způsobů, jak se dostat do formy a obléct si vysněné plavky bez studu a pocitu nepohodlí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: