Dovolená v květnu. Kde to stojí za to?

Dovolená v květnu. Kde to stojí za to?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Po období chladna a dešťů si konečně můžeme užívat teplé májové počasí a volný čas na čerstvém vzduchu. Mnozí z nás se pomalu, ale jistě začínají těšit na léto a plánovat čas dovolených. Pokud milujete moře a teplo, ale nebaví vás tisíce turistů na plážích a u památek, vydejte se na dovolenou mimo hlavní turistickou sezónu. V mnohých letoviscích už nyní rtuť teploměru běžně stoupá nad 25 °C. Když vyjedete k moři v květnu, užijete si volné pláže a v klidu obejdete zajímavé památky. Kam se vydat?

Květen patří k oblíbeným měsícům v roce. Hřejivé sluneční paprsky nám dovolují odložit po dlouhé době teplé svršky a teploty se drží stabilně na příjemných hodnotách. I v Evropě panují v tuto dobu příjemné podmínky. Slunce prohřívá řadu měst zejména na jihu a západě Evropy, proto je květen ideálním měsícem na jejich návštěvu. Nespornou výhodou je, že pokud se vydáte na dovolenou do těchto zemí s předstihem, ještě než začne hlavní sezóna ve většině evropských destinacích, nebudete se mačkat na plážích ani u památek s ostatními turisty. Pokud nejste rodiči školou povinných dětí, pak vám v cestě do zahraničí ještě před letními prázdninami nic nebrání.

Statistiky prodejů cestovních kanceláří ukazují, že obliba předsezónních dovolených u Čechů roste. Hlavním důvodem jsou pro většinu z nás finance – ceny zájezdů mimo hlavní sezónu bývají nižší řádově o tisíce korun. Ušetřit můžete nejen při nákupu, ale také při utrácení v místě rekreace. Přímo na místě jsou totiž levnější služby i ceny běžného zboží, které bývají v době čilého turistického ruchu nadsazené. Na pláži, u hotelového bazénu nebo ve frontách na pokladny u památek narazíte na mnohem méně lidí. Koneckonců, plusem bývá také příjemné počasí na pomezí jara a léta. Ne každý holduje letním pařákům, kdy je vedro k zalknutí a pobyt na slunci je spalující. Mnozí si rádi vychutnají příjemné teploty do 30 °C, které jsou vhodné na koupání i opalování, ale zároveň nehrozí, že vás nesežehne sluneční žár.

Španělsko, Itálie, ale také Kypr či Řecko

Dobrým příkladem zemí, kam je možné vydat se už v květnu, je geograficky i finančně dostupná Itálie, Španělsko či Portugalsko. Teploty by se bez problémů měly vyhoupnout přes příjemnou dvacítku a počet deštivých dnů bude výrazně nižší než v předchozích měsících. Květen je vůbec jedno z nejhezčích období v roce na Kypru. Všechno krásně kvete a hýří barvami. Počasí je velmi teplé v denních maximech přes 30 °C, v noci se pak trochu ochladí zhruba na 14 °C. Na cestování je vhodná zejména druhá polovina května.

Ideální dovolenkové podmínky nabízejí v květnu i Čechy oblíbené řecké ostrovy. Ovšem pozor, ne všechny. Týká se to jižněji umístěných ostrovů. Rhodos, Kréta, Kos či Santorini jsou v květnu téměř ideální. Rtuť teploměru ukazuje až 26 °C, v denních maximech i 29 °C. Všechno krásně kvete a můžete si užívat všudypřítomnou svěží zeleň, než vegetaci spálí slunce. Déšť tu v těchto měsících téměř neznají. Říká se, že třeba na Rhodosu svítí slunce 330 dní v roce. Kréta je o něco chladnější, avšak svěžejší než v průběhu léta. Naopak na koupání a opalování není v květnu vhodné Korfu, Lefkada či Zakynthos, kde sice také bují v tomto období vegetace, ale teploty dosahují maximálně 23 °C.

Jak dovolenou financovat

Ideálním řešením je na zahraniční dovolenou šetřit v průběhu celého roku a pravidelně si odkládat určitou částku peněz, ale ne každému se podaří našetřit potřebnou sumu do poslední koruny. Běžné spotřebitelské úvěry nejsou na financování dovolené vhodné, protože rozpočet zatíží dlouhodobě. Zbývající sumu můžete vykrýt čerpáním flexibilní finanční rezervy Ferratum Credit. Čerpat můžete jednorázově či opakovaně až 35 000 Kč. Jedinou podmínkou je zaslat každý měsíc alespoň minimální splátku ve výši 12,5% z aktuálně dlužné částky. Pokud peníze nečerpáte, neplatíte žádné poplatky, avšak finanční rezervu máte neustále k dispozici, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.Hezký den,

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: