Dopřejte si prvotřídní péči o pokožku s kosmetikou s výtažky z Mrtvého moře

Dopřejte si prvotřídní péči o pokožku s kosmetikou s výtažky z Mrtvého moře

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mrtvé moře je známé především pro své léčivé vlastnosti, a to již od dob Starověku. Uvádí se dokonce, že k jeho pramenům zavítal například i král Herodes nebo královna Kleopatra, kterou uchvátily omlazující účinky bahenních zábalů. O Mrtvém moři, které vlastně moře vůbec není, se ale hovoří v superlativech i v současnosti. Proč?

 

Mrtvé moře, jezero rozkládající se mezi Jordánskem a Izraelem, je nejníže položené odkryté místo na světě. Nachází se 420 metrů pod hladinu oceánu a jeho rozloha je přes 1000 kilometrů čtverečních. Výjimečné je pro svou vysokou salinitu, tedy podíl soli ve vodě. Ta znemožňuje výskyt jakýchkoli vodních organismů, jako jsou ryby nebo vodní rostliny.

 

Pro člověka je však Mrtvé moře přímo zázračné. Sůl pomáhá pokožce udržovat přirozenou vlhkost a předchází jejímu vysoušení. Voda v jezeru navíc obsahuje extrémně nízké množství pylu a neobsahuje ani žádné jiné alergeny, proto je koupel v ní velmi vhodná i pro alergiky. V bahně je navíc velmi vysoká koncentrace zdraví prospěšných minerálů a uvádí se, že 12 z těchto minerálů nenajdete v žádném jiném moři ani oceánu.

 

Bahno i sůl jsou tak hojně využívány v kosmetickém průmyslu a kosmetika obsahující výtažky z Mrtvého moře je vyhledávána hlavně jedinci s citlivou a suchou pokožkou či zralou pletí vyžadující vyšší úroveň hydratace. Kosmetika s výtažky z Mrtvého moře je také často nazývána kosmetikou na celý život a jakmile ji někdo zařadí do svých zkrášlovacích a pečujících rituálů, jen těžko ji někdy v budoucnu vymění.

 

Prvotřídní péči si nyní můžete na zkoušku dopřát i vy. Kosmetická společnost zaměřující se na výrobu kosmetiky s výtažky z Mrtvého moře NevO Dead Sea Spa v rámci předvánočních nákupů zahájila masivní slevou akci a všechny výrobky teď pořídíte se slevou 40 %. A co vybrat?

 

Sáhnout můžete například po oblíbené bahenní masce, která bojuje proti unavené pleti a vráskám. Ta se v tenké vrstvě nanáší na obličej, krk a dekolt a následně se odstraňuje pomocí magnetu, který přitáhne bahno a zároveň i toxiny. Doporučuje se používat maximálně čtyřikrát do měsíce, v rámci prevence pak stačí jen dvakrát měsíčně.

 

Pro každodenní péči o pokožku využijte mýdlo s výtažky z Mrtvého moře, které má díky vysokému obsahu oxidu zinku vynikající čistící schopnosti, obnovuje přirozené pH pokožky a omlazuje kožní buňky. Kompletní hydratace dosáhnete díky tělovým máslům, které jsou vhodné zejména v tomto ročním období, kdy je třeba pokožku více hýčkat.

 

Akce 40 % na vše platí do 30.11., tak s nákupem neotálejte a pořiďte si i vy vlastní zázrak z Mrtvého moře.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: